Przepraszam że tak odpowiem ale to co piszesz to bzdura, dlaczego bo to co pokazuje ci komputer to po prostu kody zrozumiałe dla człowieka łatwiej jest je zrozumieć kod Hex niż pokazywał by ci w kodzie binarnym. Choć są takie programy służące do szperania w plikach czy na twardych dyskach, i tam masz edycję w Dziesiętnym, Hexamenalnym, i binarnym.Nie prawda np. rejestry w procesorze są adresowane w hexach, adresacja pamięci też są w hexach, obsługa układów we/wy też jest w hexach. Polecam literaturę na temat Architektury komputerów oraz Układów i Systemów Mikroprocesorowych.
[Inne] System dwójkowy i szesnastkowy
#21
Napisano 20 06 2010 - 14:13
#22
Napisano 20 06 2010 - 18:11
#23
Napisano 20 06 2010 - 21:44
ja proponuje zaczac do podstaw, dowiedziec jak dziala uklad cyfrowy, bo widac nawet nie masz pojecia o czym piszesz
a tym tutorialem to sobie sam w stope strzeliles
#24
Napisano 20 06 2010 - 22:53
I to ty nie znasz zasady działania komputera czyli inaczej elektronicznej maszyny liczącej. Jeśli byś wiedział co oznacza kod binarny czyli kod maszynowy to nie ośmieszał byś innych, bo to ciebie ośmiesza. Czy ty wiesz co oznacza kod binarny? to kod dwójkowy czyli kod przedstawiany dwa stany napięcia elektrycznego, inżynierowie-konstruktorzy elektrycznej maszyny liczącej doszli do jednego wspólnego wniosku że te dwa stany wielkości napięć elektrycznych będzie oznaczane jako dwa sygnały i sygnał o napięciu niższym będzie oznaczany znakiem matematycznym Zero (0) a sygnał posiadający napięcie wyższe będzie oznaczane znakiem matematycznym Jedynką (1). I tu zostały ustalone wielkości napięć dla sygnału niskiego zera (0) napięcie od 0,6V do 1,45V a sygnał wysoki Jedynki (1) napięcie od 1,5V do 2,5VBrutusku a umiesz czytać tekst z zrozumieniem ? Ktoś napisał, że kod hex , oct i bin istnieje tylko pomiędzy człowiekiem a komputerem, to ja się pytam jakim cudem on liczy to wszystko i skąd wie jaką wykonać kolejną instrukcję, a na dodatek skąd może wiedzieć skąd pobrać kolejną instrukcję procka ? Na liczydle, które w procku obsługują mini murzyny ? Zdaje mi się, że nie masz zielonego pojęcia jak działa mikroprocesor dlatego Tobie i innym polecam zapoznanie się z fachową literaturą, a później spróbujcie kogoś ośmieszyć, a nie samych siebie popisując się ... tylko czym ? Brakiem swojej wiedzy ? Poczytaj sobie np. tutaj a później resztę . Tam wiesz, masz obrazki, na których zobaczysz, że pamięć jest adresowana w hex i inne fajne rzeczy "panie ekspercie".
to obecne napięcia wcześniej napięcia stanu logicznego zero (0) było wyższe i to samo sygnału stanu wyższego jedynki (1) a było to spowodowane stosowaniem lamp diody, oraz triody obecnie tranzystory. Na przykład sterowanie triodą wymagało napięcia od 5V do 6V. Nie będę więcej opisywał i powiem że w Wikipedii nie ma jeszcze tylu wiadomości abyś mógł coś konkretnego się dowiedzieć. Musisz się wiele nauczyć coś o elektryczności napięć, natężeń, mocy, rezystancji itp.
poznać co to są bramki jedno wejściowe, dwu wejściowe, trzy wejściowe, co to są liczniki, kodery, dekodery, itp.
Poznaj podstawy techniki analogowej, a potem bierz się za technikę cyfrową i co to są TTL, COMOS itp. inaczej nie próbuj dyskutować bo albo ktoś cię wpuści w maliny albo na oczach całego forum zrobi z ciebie nieudacznika.
Z doświadczenia wiem jako hobbista elektronik, że bez wiedzy o elektryczności oraz podstaw elektroniki analogowej, i podstaw elektroniki cyfrowej nie można mówić że wszystko się rozumie jak komputer działa na jakich zasadach opiera się praca maszyn liczących jakimi są komputery i to bez względu na to czy to będzie komputer, minikomputer, czy mikrokomputer, czy nano komputer. Co to są ładunki elektryczne, sposoby ich gromadzenia i wykorzystania np. w pamięciach dynamicznych, statycznych o różnych rodzajach. to samo foto optyka i jej wykorzystanie w elektronice.
Mam nadzieję że wyraźnie się wyraziłem i na tyle jasno że się dobrze zastanowisz nad napisaniem następnego postu.
#25
Napisano 09 12 2011 - 19:47
Tłumacz kodu binarnego
Użytkownik artimman edytował ten post 09 12 2011 - 19:50
Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych