Skocz do zawartości


Krzychu25

Rejestracja: 01 maj 2009
OFFLINE Ostatnio: 24 11 2024 14:52
*****

#310453 żurawie

Napisane przez solawa w 29 05 2019 - 13:43

Cześć

 

 

Jaka jest jakość żurawi warsztatowych słupowych, miał ktoś do czynienia ?


  • 1


#309207 Modernizacja PC pod programowanie 1000 zł

Napisane przez viris33 w 23 09 2017 - 11:36

Za 1000 złotówek nie zrobisz z tego dużo lepszej maszynki wymieniając 80% części. Najlepiej będzie tak jak pisał kolega wyżej, dorzuć pamięci do 8GB lub zamień je na kit 2x4GB 1866MHz i dokup SSD 240/256GB. Można jeszcze ewentualnie podkręcić CPU i na tym zakończyć modernizację tej jednostki.


  • 1


#306769 Problem z komputerem, sam gaśnie bez przyczyn

Napisane przez szwagier1 w 22 08 2016 - 23:05

Okazało się, że w płycie głównej odpadł jeden kondensator po przylutowaniu wszystko działa jak należy. Dziękuję za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam,

Jarosław W.


  • 1


#305560 Plantronics Voyager Legend UC B235 - recenzja słuchawki

Napisane przez inspiro w 01 06 2016 - 09:44

VOYAGER LEGEND UC B235 – NIESTRASZNA JEJ WICHURA CZY BIUROWY GWAR

Przedstawiamy recenzję słuchawki Bluetooth Plantronics Voyager Legend, którą mieliśmy okazję testować zarówno w biurze przy monitorze, jak i na ulicy, a także podczas prowadzenia samochodu.

Pierwsze co widzimy po otwarciu opakowania to mnogość akcesoriów dołączonych do słuchawki. Znajdziemy tam magnetyczne etui ładujące, mini adapter USB, ładowarkę samochodową, uniwersalną ładowarkę sieciową, kabel USB z magnetycznym przyłączem, podstawkę na biurko oraz piankowe i silikonowe wkładki douszne w różnych rozmiarach. 

W kwestii wyglądu i jakości wykonania - design zadowoli nawet największego konesera. Zarówno słuchawka, jak i etui ładujące, są eleganckie i solidnie wykonane. Słuchawka jest lekka (waży 18g), lecz dzięki silikonowemu, elastycznemu zaczepowi pewnie trzyma się na uchu. Dodatkowo zaczep szybko nie ulegnie uszkodzeniu, tak jak często bywa to w przypadku zaczepów wykonanych z plastiku. Urządzenie można nosić na prawym lub lewym uchu (wystarczy obrócić jeden z elementów). Intuicyjne przyciski zapewniają płynną i bezproblemową obsługę. 
 

voyager%20scr.jpg
 

Parowanie słuchawki (łączenie) np., ze smartfonem jest bardzo proste – wystarczy włączyć słuchawkę -> poczekać na miganie diody LED -> włączyć Bluetooth i wyszukać nowe urządzenie, po czym kliknąć „połącz”.

Co istotne – można ją parować również z drugim telefonem (za pomocą polecenia głosowego). Do komputera, laptopa lub tabletu wystarczy podpiąć adapter USB i uzyskujemy połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie. Powiązanie słuchawki z adapterem Bluetooth następuje samoczynnie, gdy te znajdą się w swoim zasięgu. Zintegrowany Bluetooth v.3.0 umożliwia odbieranie mediów strumieniowych z telefonu komórkowego lub tabletu. Dzięki temu słuchanie muzyki, audiobooków nigdy wcześniej nie było tak wygodne.

Co do jakości dźwięku – słuchawkę wyposażono w potrójny mikrofon z redukcją hałasu otoczenia, technologię WindSmart (niwelującą zniekształcenia spowodowane przez wiatr) oraz PC Wideband, zapewniający najwyższą wyrazistość mowy. Nasze biuro mieści się nie daleko Jednostki Straży Pożarnej – Voyager Legend sprostał wyzwaniu strażackiej syreny. Możesz spokojnie rozmawiać idąc ulicą, prowadząc auto, siedząc w zatłoczonym biurze, a i tak będziesz w stanie przeprowadzić rozmowę z klientem lub partnerem biznesowym w komfortowej dla obu stron jakości. Zasięg do 10 m daje swobodę i sprawia, że nie przegapisz ważnego telefonu.

Smart Sensor Technology umożliwia zarządzanie połączeniami w następujący sposób:

Założenie słuchawki na ucho powoduje:

- automatyczne odbieranie połączenia,
- przełączanie aktywnej rozmowy z telefonu,
- wznawianie strumieniowego przesyłania dźwięku.

Zdjęcie słuchawki powoduje:

- odrzucanie połączenia przychodzącego,
- zatrzymanie strumieniowego przesyłania dźwięku,
- blokowanie przycisku odbioru/zakończenia rozmowy w celu uniknięcia nawiązywania przypadkowych połączeń.

Urządzenie eliminuje przypadkowe połączenia gdy nie jest założone. 

Model Voyager Legend posiada również funkcję głosowego odbierania/odrzucania połączeń za pomocą poleceń głosowych np. „answer” albo „ignore”. Komunikaty głosowe mówią m. in. o stanie słuchawki, poziomie baterii, połączeniu z pierwszym lub drugim telefonem, nazwie rozmówcy. Pełna lista dostępna w instrukcji obsługi, zamieszczonej w opisie produktu.

Szczegółową budowę oraz wygląd słuchawki prezentujemy poniżej:

 

Jedyne co mogłoby stanowić pewną niedogodność, to polecenia i komunikaty głosowe niedostępne w języku polskim. Jednak w obecnych czasach język angielski na poziomie podstawowym raczej nie stanowi problemu. A nawet jeśli, to w instrukcji (dostępna w j. polskim) mamy szczegółowe objaśnienie potrzebnych zwrotów, łatwych do przyswojenia.

Czas rozmów do 7 godzin, czas czuwania do 11 dni. Etui ładujące umożliwia dwa pełne naładowania słuchawki (dodatkowe 14h rozmów). Czas pełnego ładowania to 90 minut.

Pod uwagę przy ocenie wzięliśmy:

- Wygląd
- Jakość wykonania
- Łatwość instalacji
- Jakość dźwięku
- Ilość urządzeń kompatybilnych
- Funkcjonalność
- Czas rozmów
- Akcesoria 
- Cena względem jakości
- Menu/komunikaty w j. polskim

Voyager Legend uzyskuje 9/10 punktów - polecam ! wesoly.gif


  • 1


#254522 Niskoprofilowa klawiatura do 150zł

Napisane przez Celdur w 23 06 2012 - 12:19

Polecam Klawiatura Pad MICROSOFT BLUETOOTH 6000 - 2xTANIEJ (2412289891) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Aluminiowa klawiatura | APPLE STYLE HIT Wawa (2351416455) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

http://allegro.pl/klawiatura-speedlink-libera-sl-7436-svwt-us-i2379963983.html
  • 1


#250470 Nowa wersja forum

Napisane przez Macsch15 w 08 04 2012 - 15:48

Zrobione. ;)
  • 1


#246745 Nowa wersja forum

Napisane przez makensis w 10 02 2012 - 21:40

Ach, pewnie nie wyłączyłem cachowania dla sygnaturek. Zaraz się poprawi i może zdobędę jeszcze kilka punktów reputacji :P
  • 1


#246716 Nowa odsłona forum Tweaks.pl

Napisane przez makensis w 10 02 2012 - 16:12

Lista zmian jaka na Ciebie czeka w nowej ekstremalnie elektryzującej odsłonie Forum Tweaks.pl.

Dla Ciebie zmieniliśmy wygląd, prezentację działów oraz ułatwiliśmy sposób obsługi. Z Regulaminu usunęliśmy kontrowersyjny punkt odnośnie linków z portali aukcyjnych, a na forum pojawiły się przyjazne tagi i linki, które same pobierają tytuły ze strony do której się odnoszą. Poza tym każdy użytkownik forum posiada domyślnie włączony styl bez reklam.

Nie od dziś wiadomo, że kręcą nas nie tylko komputery, dlatego znajdziesz nowe działy takie jak Android czy Tablety i smartfony. Dla webmasterów przygotowaliśmy dział odnośnie pozycjonowania stron internetowych i ich promocji. Do dzielenia się wypracowaniami posłuży dział ściągi i prace domowe.

Dzięki współpracy z Morele.net dla użytkowników forum proponowane są różne zniżki i gadżety(informacje widoczne w odpowiednich forach). Poza tym nasi moderatorzy dbają, aby proponowane przez nas zestawy były zawsze aktualne, wydajne i najlepsze w przedziale cenowym.

Dla firm i użytkowników, które poprzez forum chcą sprzedać swoje produkty, szukają pracowników, bądź oferują różne ciekawe promocje na usługi też mam dobrą wiadomość. Działy dotyczące handlu, promocji hostingu i ogłoszeń otrzymały od Nas priorytet w Google i będą się pojawiać jako pierwsze w rankingu wyszukiwarki.

Na dobre zagościł u nas system reputacji. Każda pomocna wypowiedź i artykuł otrzymuje punkty, które są widoczne w rankingu. Najaktywniejsi użytkownicy w rankingu mogą liczyć od Tweaks.pl niespodzianki, ale o tym wkrótce.

Poszukujemy moderatorów działu oprogramowanie oraz urządzenia mobilne. Jeśli masz kwalifikacje oraz chęć dołączenia do załogi forum to zgłoś swoją kandydaturę w dziale Uwagi i propozycje.

Trwają zaawansowane prace nad kolejną odsłoną portalu, jeśli chciałbyś brać udział w tym projekcie oraz posiadasz znaczną wiedzę z zakresu obsługi Wordpress, wtyczek bądź programujesz w PHP na potrzeby Wordpressa to proszę skontaktuj się z nami poprzez mail podany w wiadomości.

Na koniec chciałbym zwrócic uwagę, że Tweaks.pl sprzeciwia się wobec wprowadzeniu traktatu ACTA do Polski, wątek o tym znajdziesz tutaj. Jesteśmy jednak przeciwni wyłudzaniu pieniędzy od użytkowników Internetu na przykład poprzez sprzedaż artykułów ze strony Tweaks.pl na Chomikuj. Trwa postępowanie wyjaśniające odnośnie znalezenia się 10 000 stron portalu w zasobach Chomika.
Z poważaniem

Administrator Tweaks.pl MAKENSIS
  • 2


#245322 [FAQ] POLECANE ZESTAWY KOMPUTEROWE od 1500zł do 7500zł

Napisane przez Sicknature w 23 01 2012 - 18:55

WITAMY

OTO POLECANE ZESTAWY KOMPUTEROWE W OKREŚLONYCH PRZEDZIAŁACH CENOWYCH



Zestawy przystosowane są do różnych zastosowań. Wszystko jest odpowiednio dobrane pod względem cena/wydajność. Wszystkie zestawy posiadają markowe zasilacze , a nie no-name tak jak większość szrotu z allegro i marketów. Wszystkie zestawy zapewniają także późniejszą rozbudowę.

Wszystkie zestawy nadają się do OC (podkręcanie) , ale warto zmienić w tym przypadku cooler na procesorze na wydajniejszy.


STANOWCZO ODRADZAMY Kupowanie gotowych komputerów na Allegro i innych sklepach bądz marketach typu: MediaMarkt , Vobis , Avans itp.

Montowane są tam mocne procesory , na słabych przestarzałych płytach głównych , oraz słabiutkie karty graficzne typu: GeForce GT240 1024MB DDR2 / GT440 1GB. (Miarą wydajności grafiki nie jest liczba pamięci!) Montuje się także beznadziejne zasilacze "no-name" które mogą doprowadzić do spalenia nawet całego komputera! Tak przedstawia się większość gotowców którym mówimy stanowcze NIE!


STOP gotowcom z Dołączona grafika i sklepów typu Media Markt , Vobis , Avans itp.


Najlepiej samemu dobrać części i zamówić je w jakimś dobrym i tanim sklepie komputerowym. Jednym z najlepszych sklepów z dużym asortymentem i najniższymi cenami jest sklep: Morele.net Każdy użytkownik Forum.Tweaks.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy: umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Pamiętaj! Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie. Aby umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0

Ceny z sklepu:Morele.net.pl
Dołączona grafika



Ostatnia aktualizacja 23.01.2012r!!!


* - Uwaga w ostatnim czasie ceny dysków HDD poszły w góre nawet o 200% ! Spowodowane jest to powodzią w Tajlandi gdzie znajdują sie fabryki Seagate i WD do których należy 90% rynku.




Zestawy do gier

1500zł

Procesor Intel Pentium G850 2.9GHz (BX80623G850) BOX
Płyta główna ASRock H61M-HVS
Pamięć Patriot PSD34G16002
Sony AD-5280S-0B
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)
Zasilacz Aerocool E80-500 (500W) 80+ (AEROE80-500)
Karta graficzna Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DS BOX (471250502-9191)
Obudowa Tracer ARAMIS bez zas. grey-black



2000zł
Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX
Płyta główna Asus P8H61-M LE R3.0
Pamięć Patriot PSD38G1333K
Sony DVD-ROM DDU1681S-0B SATA, 24x, DL, Black (DDU1681S-0B)
Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)
Zasilacz Aerocool E80-500 (500W) 80+ (AEROE80-500)
Karta graficzna Vartex Radeon HD6790 1024MB 471250502-8514
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410


2500zł
Procesor Intel Core i5-2310 2.9GHz (BX80623I52310) BOX
Płyta główna Asus P8H61-M LX (REV 3.0)
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series
Sony DVD-ROM DDU1681S-0B SATA, 24x, DL, Black (DDU1681S-0B)
Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)
Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )
Karta graficzna Sapphire Radeon HD6850 1GB (11180-00-20R)
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410


3000zł
Procesor Intel Core i5-2500 3.3GHz (BX80623I52500) BOX
Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series
Sony AD-5280S-0B
Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)
Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) - BINO.pl - internetowy sklep komputerowy - notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne
kartę zaproponowałem w innym sklepie ponieważ w Morele.net aktualnie nie ma 6950 w korzystnych cenach
Obudowa Zalman Z9 - CZARNA


3500zł
Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)
Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series
Samsung SH-222BB
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) - BINO.pl
Obudowa Zalman Z9 - CZARNA
SilentiumPC Fera HE1224


4000zł
Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)
Płyta główna Asus P8P67-M PRO R3.0 Intel P67 LGA 1155 (3xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) mATX
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series
Samsung SH-222BB
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
Zasilacz Thermaltake Toughpower XT new 575W 80+ Bronze Modular ( TPX-575MPCEU )
Karta graficzna Sapphire Radeon HD6850 1GB (11180-00-20R)x2
Obudowa Zalman Z9 - CZARNA
SilentiumPC Fera HE1224


4500zł
Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)
Płyta główna Asus P8P67-M PRO R3.0 Intel P67 LGA 1155 (3xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) mATX
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series
Samsung SH-222BB
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
Zasilacz OCZ OCZ-ZT750W-EU
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) - BINO.plx2
Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black
Scythe Grand Kama Cross


5000zł
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna Asus P8P67-M PRO R3.0 Intel P67 LGA 1155 (3xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) mATX
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series
Samsung SH-222BB
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
Zasilacz OCZ OCZ-ZT750W-EU
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) - BINO.plx2
Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black
Scythe Grand Kama Cross



5500zł
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
Samsung SH-222BB
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
Zasilacz OCZ OCZ-ZT750W-EU
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) - BINO.plx2
Obudowa Corsair CC-9011011-WW
Scythe Grand Kama Cross


6000zł
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
Samsung SH-222BB
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
Dysk SSD Corsair CSSD-V60GB2
Zasilacz OCZ OCZ-ZT750W-EU
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) - BINO.plx2
Obudowa Cooler Master RC-692A-KKN5
Thermaltake Frio ( CLP0564 )


6700zł
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
Samsung SH-222BB
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
Dysk SSD Corsair CSSD-V60GB2
Zasilacz Thermaltake Toughpower XT new 775W 80+ Bronze Modular ( TPX-775MPCEU )
Karta graficzna Gainward GTX570 1280MB (426018336-1756)x2
Obudowa Cooler Master RC-692A-KKN5
Thermaltake Frio ( CLP0564 )


7500zł
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
Samsung SH-222BB
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)
Dysk SSD OCZ OCZSSD2-1VTXPL120G
Zasilacz Thermaltake Toughpower Grand 750W 80+ Gold Modular ( TPG-750MPCEU )
Karta graficzna XFX HD-699A-ENF9
Obudowa Cooler Master RC-692A-KKN5
Thermaltake Frio ( CLP0564 )



Poniżej zaprezentuję przedostatni zestaw dla maniaka gier komputerowych którego budżet pozwoli na tak kosztowny zestaw ( OC procesora na 4.5Ghz to minimum) - celowo zrezygnowałem z topowego modelu pod LGA 2011 z prostego powodu - w grach wypada równie dobrze lub gorzej od flagowego 2700K

13 200zł
Procesor Intel Core i7 2700K 3.5 GHz BOX (LGA1155, 64bit, 95W) (BX80623I72700K)
Płyta główna Asus P8Z68 DELUXE/GEN3
Pamięć Kingston KHX1866C11D3P1K2/8Gx2 (16GB)
LG BH10LS38 RBB
Dysk SSD Patriot PP120GS25SSDR
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)
Zasilacz Enermax EPM1200EWT
Karta graficzna XFX HD-699A-ENF9x2 (Quad CrossFirex)
Obudowa Enermax ECA1092AG-BL
Zestaw EK Water Blocks H3O Supreme HF 360 EN (kompletne chłodzenie wodne procesora)
http://www.cooling.p..._category=28_58



Poniżej zaprezentuję ostatni flagowy zestaw dla maniaka gier komputerowych którego budżet jest w sumie praktycznie nieograniczony ( OC procesora na 4.7Ghz to minimum) - tutaj pojawia się już LGA 2011 + chipset X79 z racji że kto wie czy za pół roku czy rok gry z jego potencjału nie będą korzystać :D Zestaw pokazowy.

19 300zł
Procesor Intel i7-3960X 3,3 GHz BX80619I73960X
Płyta główna Asus RAMPAGE IV EXTREME
Pamięć Corsair CMZ16GX3M4X1866C9Rx2 (16GB)
Asus BW-12B1LT/BLK/G/ASUS
Dysk SSD Kingston HyperX SH100S3/240G
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)x2 (4TB)
Zasilacz Enermax EPM1500EGT Platimax
Karta graficzna XFX HD-699A-ENF9x2 (Quad CrossFirex)
Karta dźwiękowa Asus XONAR Essence ST
Obudowa Enermax ECA1092AG-BL
Zestaw EK Water Blocks H3O Supreme HF 360 EN (kompletne chłodzenie wodne procesora)
Cooling.pl : EK Water Blocks H3O Supreme HF 360 EN [EK456] - 1046.09PLN



Tworzenie i edycja muzyki


2600zł
Procesor Intel Core i5-2310 2.9GHz (BX80623I52310) BOX
Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S2-B3
Pamięć Patriot PGD38G1333ELK
Dysk Western Digital CAVIAR 500GB SATA II 16MB (WD5000AAKS)
Karta dźwiękowa Asus XONAR Essence ST
Zasilacz Chieftec GPA-400S8
Sony AD-7280S-0B
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410


3000zł
Procesor AMD FX-8120, socket AM3+, 64bit, 3,1GHz, 125W, cache 16MB, BOX (FD8120FRGUBOX)
Płyta główna Asus M5A78L LE
Pamięć Patriot PGD38G1333ELKx2
Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)
ASUS XONAR A47 - HDAV 1.3 DELUXE (750zł) niedostępna w większości sklepów internetowych ze sprzętem komputerowym) bez problemu do kupienia w profesjonalnych sklepach ze sprzętem AUDIO lub na Allegro
http://allegro.pl/a4...2056278884.html
Zasilacz Tacens RADIX IV - 450W - 80+ BRONZE
Sony AD-7280S-0B
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410


5400zł (dla domowego profesjonalisty)
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna ASRock P67 PRO3 SE
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX) x2
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)
Motu UltraLite-mk3 Hybrid (2300zł) niedostępna w większości sklepów internetowych ze sprzętem komputerowym) bez problemu do kupienia w profesjonalnych sklepach ze sprzętem AUDIO lub na Allegro
http://allegro.pl/mo...2062308195.html
Zasilacz Enermax ENP450AGT
LG GH24NS70RBBB
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

Karta dźwiękowa - Motu UltraLite-mk3 Hybrid , nie nadaje się do głośników multimedialnych i standardowych systemów kina domowego. jej pełne możliwości można uzyskać posiadając jedynie wysokiej klasy sprzęt HIFI.



Tworzenie i edycja grafiki (rendering)


2000zł
Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX
Płyta główna ASRock H61M-VS
Pamięć Patriot PGD38G1333ELK
Dysk Western Digital CAVIAR 500GB SATA II 16MB (WD5000AAKS)
Zasilacz Chieftec GPA-400S8
Karta graficzna Hewlett-Packard Quadro 600 1GB (WS093AA)
Sony AD-5280S-0B
Obudowa Tracer ARAMIS bez zas. grey-black


3200zł
Procesor AMD Phenom II X6 1055T 2,8GHz (HDT55TFBGRBOX) BOX
Płyta główna ASRock 960GM-GS3 FX
Pamięć Patriot PGD38G1333ELK
Dysk Western Digital CAVIAR 500GB SATA II 16MB (WD5000AAKS)
Zasilacz Chieftec GPA-400S8
Karta graficzna PNY Technologies VCQ2000BLK-1
Sony AD-5280S-0B
Obudowa SilentiumPC Pure Black BT-310


4100zł
Procesor Intel Core i5-2310 2.9GHz (BX80623I52310) BOX
Płyta główna ASRock H61DE/SI
Pamięć Patriot PGD38G1333ELKx2 (16GB)
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)
Zasilacz Enermax ENP450AGT
Karta graficzna Hewlett-Packard NVIDIA Quadro 2000 1GB (WS094AA)
LG GH22LS70 RBB
Obudowa SilentiumPC Pure Black BT-310


6700zł
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna ASRock Z68 PRO3
Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8Gx4 (32GB)
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)
Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )
Karta graficzna PNY Technologies VCQ4000-PB
LG GH22LS70 RBB
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410


11 600zł
Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta główna ASRock Z68 PRO3
Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8Gx4 (32GB)
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)
Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )
Karta graficzna Hewlett-Packard WS096AA
LG GH22LS70 RBB
Obudowa Zalman Z9 - CZARNA


Dla profesjonalisty ( zewnętrzen stacje typu Quadro Plex są droższe a najtańszy model D2 nie jest w cale wydajniejszy przy obliczeniach wizualnych a cena zestawu ze średniej półki np: Quadro PleX S4 to blisko 50 000 do tego nie jest dostepny w PL)
39 400zł
Procesor Intel i7-3960X 3,3 GHz BX80619I73960X
Płyta główna Intel BLKDX79TO
Pamięć G.Skill F3-10666CL9S-8GBXL x8 (64GB)
Dysk SSD Patriot PW240GS25SSDR
Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX) x2
Zasilacz Thermaltake Toughpower Grand 750W 80+ Gold Modular ( TPG-750MPCEU )
PNY Quadro FX 5800 SDI 4GB x2 ( SLI ) cena tandemu to około 28 000zł
PNY Quadro FX 5800 SDI 4GB 512bit PCI-E - Ceneo.pl
Vobis.pl - Karta grafiki PNY Quadro FX 5800
Pioneer DVR-S19LBK OEM
Obudowa Corsair CC-9011012-WW
Scythe Grand Kama Cross






Biuro i multimedia


1000zł
Procesor Intel Pentium Dual Core G620 SR05R 2.6GHz (BX80623G620) BOX
Płyta główna ASRock H61M-VS
Pamięć OCZ OCZ3V1333LV2GK
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)
Zasilacz Tacens TAC350RVSFX
Sony AD-5280S-0B
Obudowa Tracer ARAMIS bez zas. grey-black


1400zł
Procesor AMD Athlon II X3 455 BOX (AM3) (95W,45NM) (ADX455WFGMBOX)
Płyta główna ASRock N68-GS3 UCC
Pamięć Crucial 4GB, 1333MHz, DDR3, NON-ECC, CL9 DIMM (CT51264BA1339)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)
Zasilacz Tacens TAC350RVSFX
Karta graficzna Vartex Radeon HD6670 1024MB (471250502-8699)
Sony AD-5280S-0B
Obudowa Tracer ARAMIS bez zas. grey-black


2000zł
Procesor AMD Phenom II X6 1055T 2,8GHz (HDT55TFBGRBOX) BOX
Płyta główna ASRock 870iCafe R2.0
Pamięć Patriot PSD38G1333K
Dysk Western Digital CAVIAR 500GB SATA II 16MB (WD5000AAKS)
Zasilacz Enermax ENP450AGT
Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6770 (GV-R677D5-1GD)
Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP (SH-S223C/BEBE)
Obudowa SilentiumPC Pure Black BT-310







----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temat będzie ciągle rozbudowywany o nowe zestawy komputerowe do pozostałych zastosowań. Jeżeli ktoś potrzebuje komputera w innych ramach cenowych niż wyżej wymienione bądź może przeznaczyć więcej niż 7.5 tys. zł proszę o założenie odpowiedniego tematu w dziale Dołączona grafika


FAQ stworzony przez Sicknature i jackass.

Wszelkie rozpowszechnianie bez zgody autorów zabronione.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 3


#241459 Thermaltake Toughpower XT 575W

Napisane przez mis456 w 19 11 2011 - 20:54

Dołączona grafika

Zasilacze Thermaltake’a nie są zbyt dobrze znane w Polsce. Dlatego też, specjalnie na potrzeby konkursu, zdobyłem produkt tej firmy. Nie należy on do najniższej półki- wręcz przeciwnie. Thermaltake, oprócz zasilaczy, posiada w ofercie dużo innych rzeczy- głównie znany jest z obudów, chłodzenia oraz wentylatorów. Prezentując wam test tego zasilacza, postaram się w pełni przybliżyć i pokazać jego zalety, wady oraz ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Zapraszam do czytania!


Dołączona grafikaDołączona grafika

Pudełko, w którym przybył do mnie zasilacz, bardzo przyciąga oko. Oprócz ciekawego przodu, znajdziemy na nim wszystkie zalety- opisane wnętrze, wykres temperatur, okablowanie i tabliczkę znamionową dla czterech różnych mocy. Sam Thermaltake zabezpieczony jest od spodu pianką, więc nie może się porysować w trakcie transportu.
W pudełku, wraz z zasilaczem, znajdziemy:
- okablowanie w stylowej saszetce,
- cztery rzepy do spinania okablowania,
- cztery śrubki,
- kabel zasilający,
- naklejkę z logiem producenta,
- gwarancję oraz instrukcję (w dwóch językach).

Ostatnie rzeczy nie są niestety w naszym ojczystym języku. Gwarancja na zasilacz wynosi 5 lat. Taka bardzo duża ilość dodatków jest rzadko spotykana- widać dbałość o klienta. Cena „elektrowni” wynosi około 315zł.

Dołączona grafika

Wnętrze zostało opakowane w szarą blachę. Jest ona matowa, więc nie mamy możliwości pozostawienia odcisków palców. Został w niej także wyrzeźbiony grill- o gustach się nie dyskutuje, ale mi wcale się to nie podoba. Zdecydowanie lepiej wygląda zwykłe, osobno montowane zabezpieczenie. Wymiary zasilacza są standardowe: 160 (długość) x 150 (szerokość) x 86 mm (wysokość). Waży on natomiast 2,07kg.

Dołączona grafika

U Toughpower’a czysta blacha jest tylko na jednym boku. Na każdej innej jego części znajdziemy inne informacje.

Dołączona grafika

Drugi bok to duża naklejka wraz z trzema diodami. Informują one nas o stanie pracy zasilacza: Standby (tryb czuwania), PG (power good) Signal (sygnał diagnostyki napięcia wyjściowego) oraz Temperature (informuje o przegrzaniu). Zielona dioda oznacza, iż wszystko jest w najlepszym porządku, czerwona to wiedz że coś się dzieje!

Dołączona grafika

Góra to wentylator oraz wcześniej opisywany przeze mnie grill. Są tam także dwie śrubki, które musimy wymontować, aby dotrzeć do wnętrza.

Dołączona grafika

Na spodzie znajdziemy tabliczkę znamionową. Jest na niej, oprócz standardowych informacji, mnóstwo różnych znaczków i ostrzeżeń. Co ciekawsze z nich to:
- certyfikat 80 plus brozne (Link do testu )
- Eco Friendly,
- kod UL: E161451.

W szczególności ta ostatnia informacja jest ciekawa. Mówi nam ona, iż realnym producentem jest firma CWT (Chalnnel Well Technology). Produkuje ona platformy także dla Corsair’a, Chieftec’a oraz Modecom’a (seria Volcano).

Sama tabliczka znamionowa jest dosyć interesująca. Linie +3,3V i +5V oddają po 25A, a łącznie maksymalnie 130W. Linia -12V kolejno 0,5A i 6W, a +5VSB 3A oraz 15W. Najciekawiej prezentuje się linia +12V- 45A oraz, uwaga, 576W! Jest to ciekawe, ale producent prawdopodobnie podał całkowitą ilość amperów przy obciążalności linii (elektronikiem póki co nie jestem, ale moja wiedza pozwala mi na takie stwierdzenie).

Dołączona grafika

Z kolejnej strony wychodzą dwie wiązanki kabli (ATX oraz EPS). Opisze je później. Dodatkowo mamy tam po cztery miejsca na wtyczki od dołączanych kabli. Wszystko jest ładnie opisane, więc nie powinniśmy mieć problemów przy montażu.

Dołączona grafika

Ostatnia strona to klasyczny plaster miodu. Mamy tam także włącznik oraz wejście na kabel zasilający. Wchodzące napięcie waha się w granicach od 100 do 240V- zasilacz będzie nam działał na całym świecie.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Teraz nadszedł czas na okablowanie. Bezpośrednio z zasilacza wychodzą dwie wiązki:
- ATX 24 pin (50cm długości),
- EPS 8 oraz 4+4 pin (50cm do pierwszej wtyczki, 15cm do drugiej).
Dodatkowo producent dołącza pełen zestaw kabli:
- 2x z trzema złączami SATA (50cm do pierwszej wtyczki, 15cm pomiędzy kolejnymi),
- z 3 złączami Molex + 1 FDD (50cm, 15 pomiędzy kolejnymi),
- z 3 złączami Molex (50cm, 15 pomiędzy kolejnymi),
- PCI-e 6 pin (50cm),
- PCI-e 6+2 pin (50cm).

Oploty prześwitują, ale kable bardzo ładnie się zginają i łatwo jest nimi operować. Wtyczki są wygodne, nie mają ostrych rogów. Molex’y mają dodatkowe przyciski ułatwiające montaż. Wtyczki Sata są kontowe- ułatwia to ładne ułożenie kabli w obudowie. Szkoda, iż producent nie dołączył wiązki combo (sata + molex). Kable PCI-e maja etykiety informujące, która wtyczka idzie do karty graficznej, a która do zasilacza. Ogólnie z okablowania możemy być nawet zadowoleni.

Dołączona grafika

Producent chwali się pewną ilością zabezpieczeń. Są to:
- OCP- zabezpieczenie przed zbyt wysokim prądem na wyjściu,
- OPP- zabezpieczenie przed przeciążeniem,
- OVP- zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem na wyjściu,
- UVP- zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na wyjściu,
- SCP- zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Są to podstawowe zabezpieczenie, które powinien mieć każdy zasilacz. Thermaltake się nie wysilił, ale nie mogę nic jemu zarzucić. Jak już wcześniej wspomniałem, zasilacz otrzymał odznaczenie 80 plus bronze.

Dołączona grafika

Zasilacz jest chłodzony przez 140mm śmigło- model firmy Yate Loon D14BM-12. Skąd nagle ten producent? Otóż Thermaltake nakleił swoją etykietę na oryginalną producenta. Wentylator kręci się z prędkością 1400rpm oraz oparty jest o łożysko kulkowe. Oczywiście jego obroty są regulowane w zależności od temperatury. Najlepiej ukaże to poniższy wykres zaczerpnięty ze strony producenta.

Dołączona grafika

Thermaltake zastosował także technologię FanDelayCool- podtrzymuje ona pracę wentylatora, po wyłączeniu komputera, przez 15-30 sekund. Pomaga to rozproszyć ciepło i tym samym zwiększa żywotność podzespołów.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Filtr AC składa się z trzech cewek, warystora, kondensatorów Y (cztery) i X (jeden). Dodatkowo, przy wejściu zasilania znajdują się dwa kondensatory Y. Przed kontaktem z resztą części chroni je kawał metalu otoczony gumką izolacyjną.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Główny transformator został przykryty naklejką z logiem Thermaltake. Dziwny zabieg, gdyż z kodu UL i tak dowiemy się, kto jest prawdziwym producentem elektorniki.
Kondensator główny jest firmy Hitachi i pochodzi z serii HP3. Na lewo jest płytka o modelu CM6800G. Zwiera ona kontroler PWM.

Dołączona grafika

Ostatnia część wnętrza to moduły DC-DC. Jest to bardzo rzadka rzecz w tej klasie cenowej. Wpływa to na wyższą sprawność oraz lepszą stabilność platformy. Są tam też dwa rodzaje kondensatorów: polimerowe (firmy Enesol) oraz elektrolityczne (firmy Samxon). Dodam jeszcze, iż wszystkie kondensatory są najwyższej jakości, wyprodukowane w Japonii.

Testy

Platforma testowa:
• Intel C2D E4400 + Scythe Kama Cross
• MSI 975X Platinum PUE
• Galaxy 8800GT
• 2x1GB Kingmax 667mhz
• Western Digital WD5000AADS
• Pięć wentylatorów 80mm
• Dwa wentylatory 120mm
• Miernik: Laudmann LM-807
• Watomierz: Kemot URZ1213

1) Napięcia linii +12V brane są z wtyczki PCI, linii +5V z molex’a, linii +3,3V z wtyczki ATX.
Stan spoczynku to stan po 1h od włączenia komputera.
2) Obciążenie to 1h włączonych programów: occt: linpach, furmark, odtwarzanie filmów z 2 napędów DVD.


Z racji posiadanego sprzętu, nie byłem w stanie w pełni obciążyć zasilacza, więc poniższe testy są tylko poglądowe!


Wentylator był głośny zarówno podczas spoczynku jak i podczas obciążenia. Zdecydowanie będzie on przeszkadzał „chichofilom”.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Sprawność, w porównaniu do CM Igreen Power 430W (posiada certyfikat 80 Plus), jest znacznie niższa (w spoczynku o ok. 10W, w stresie o około 25W). Potwierdza to wysoką wydajność Toughpower’a. Oczywiście należy wziąć małą porawkę na błędy pomiaru, jednakże duży plus dla producenta!

Podsumowanie

Cena zasilacza Thermaltake zaczyna się już od około 310zł (Skapiec.pl). Jest to strasznie niska cena, jak na to co dostajemy. Zasilacz ma znakomite wnętrze, technologie DC-DC, wysoką sprawność oraz odpinane kable. To są jego największe i najważniejsze zalety. Cieszą także drobne rzeczy, jak diody informujące o stanie „elektrowni” oraz dołączone opaski zaciskowe. Do pełni polecenia brakuje mi jednej rzeczy- ciszy. Zasilacz jest słyszalny nawet podczas minimalnego obciążenia, a to strasznie może przeszkadzać. Dlatego bardzo polecam go osobom, którym nie zależy na ciszy, a tylko na jakości. Pozostałym osobom pozostaje zapoznać się z ofertą konkurencji.

+ odpinane okablowanie,
+ technologia DC-DC,
+ wysoka sprawność,
+ cena
+ wysokiej jakości elektronika,
+ dołączone rzepy,
+ diody z boku zasilacza,


- głośność.

Za dostarczenie sprzętu na testy dziękuje firmie eXtremeMem.
Za zdjęcia dziękuję Ewie Młochowskiej.


  • 2


#242030 [C++]Kody ASCI po 5 znaków w rzędzie

Napisane przez fernandez w 29 11 2011 - 23:03

jakto skad?

masz wczesniej opisane ze:
int ile_znakow_w_linii=5

a potem jest sprawdzane czy juz wypisal to 5-ty raz - petal inkrementuje wyswietlono

wg. mnie zbytnio nagmatfane w tak prostym przykladzie

#include <stdio.h>
#include <cstdlib>

using namespace std;

const int znak_start = 32;
const int znak_koniec = 126; 
const int ile_znakow_w_linii = 5; 

int main() 
{ 
     for(int znak = znak_start; znak <= znak_koniec; znak++) 
     { 
         printf ("%3d:%c ", znak, znak);

         if((znak - znak_start + 1) % ile_znakow_w_linii == 0) 
         { 
             printf("\n"); 
         } 

     } 
     return 0; 
}

  • 1


#240730 Instalacja systemu Windows XP z pendrive

Napisane przez Gość w 07 11 2011 - 18:24

Witam
Dziś przedstawię jak w prosty sposób przygotować pendrive za pomocą którego zainstalujemy system Windows XP Home Edition, Windows XP Professional, oraz Windows Server 2003.

Po pierwsze pobieramy program Wintoflash,

Potrzebne man będą:
  • pendrive o pojemności 1GB lub większej.
  • system Windows XP lub nowszy.
  • płyta z systemem Windows XP/2003
1. Na początku podłączamy pendrive do komputera i formatujemy go do systemu plików FAT32
2. Po pobraniu programu Wintoflash, rozpakowujemy go.
3. Wkładamy płytę z systemem Windows XP/2003 do napędu.
4. Uruchamiamy program WinToflash

a) po jego uruchomiamy wciskamy Next, akceptujemy licencję itp, a pojawi się okno programu

Dołączona grafika

Klikamy na zielony V

Otworzy się nam kolejne okno, w którym klikamy Dalej

Dołączona grafika

Kolejnym krokiem jest wybranie dysku na którym są pliki Windowsa, oraz literę dysku pendrive.

Dołączona grafika

Gdzie "Windows pliki trasy" podajemy literę napędu CD/DVD gdzie włożyliśmy płytę z systemem Windows XP/2003, a "USB" to wiadomo podajemy literę dysku pendrive. Oczywiście wszystkie te operację robimy za pomocą przycisku "Wybierz"

Przed kliknięcie Dalej proszę się upewnić czy wybraliśmy właściwe litery dysku, by przypadkiem nie sformatować sobie partycji systemowej!

Po kliknięciu Dalej, pokaże się nam okienko w którym musimy zaakceptować licencję systemy, oraz klikamy "Kontynuuj"

Dołączona grafika

W kolejnym kroku program zapyta nas, czy sformatować pendrive, oczywiście potwierdzamy to działanie.

Dołączona grafika

Teraz zostaje nam nic innego jak wypić kawę, herbatę i cierpliwie poczekać aż program skopiuje potrzebne pliki do instalacji Windows na pendrive.

Dołączona grafika

Po czym klikamy "Dalej", albo "Zakończ" (nie pamiętam już :()

Także to by było na tyle :(

GoodMilk, dla Tweaks.pl @ 2011
  • 1


#240872 Porady i sztuczki do Windows 7

Napisane przez -AssassiN- w 09 11 2011 - 21:37

Windows 7 można w dużym stopniu konfigurować dlatego w tym artykule podam parę sposobów na dostosowanie systemu do własnych potrzeb. W artykule będzie opisane jak zmienić interfejs programu oraz pare sztuczek.Zapraszam do lektury:D

1.Gadżety systemu Windows 7

Dołączona grafika

Gadżety to "ikony" aplikacji pozwalające użytkownikom na dotarcie do niezbędnych informacji lub narzędzi.Najczesciej przydatne są do codziennego uzytkownia,często uzywane gadzety to :pogoda,kalendarz,miernik cpu i zegar.Mozemy równiez dodac gadzet ktory bedzie wyświetlał nam najnowsze informację np.TVN 24 i wiele innych
W systemie Windows Vista gadżety były zgromadzone na pasku bocznym. System Windows 7 umozliwiłnam rozmieszczenie gadżetów według naszego gustu.

2.Pasek zadań
Jak w każdym Windowsie,znajduje się pasek zadań,dzięki któremu możemy łatwo przęłączyć okna.W Windows Seven poprawiono go na plus, ponieważ jest bardziej wygodny w użytkowaniu oraz efektywniejszy od poprzedników.Na pasku znajduje się lista szybkiego uruchamiana,ta funkcja umożliwia szybkie uruchamianie najczęściej używanych dokumentów ,rzeglądarek internetowych oraz innych aplikacji.

a) System Windows 7 umożliwia przypinanie ulubionych programów w dowolnym miejscu paska zadań, aby łatwiej uzyskiwać do nich dostęp. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany program i zaznaczyć opcję "przypnij do paska zadań"
Dołączona grafika

:)Konfiguracja paska zadań
Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasek start-->>"Właściwości"-->>zaznacz u góry "Menu Start"-->>kliknij "Dostosuj" i gotowe
Dołączona grafika
Po kliknięciu mamy wiele ustawień dotyczących menu start,możemy zmienić masę rzeczy dotyczących wyglądu ikon itp.

c)Dostosowanie obszaru powiadomień do naszych potrzeb
Obszar powiadomień domyślnie znajduje się po prawej stronie na pasku zadań i zawiera skróty do aplikacji których używamy.Większość programów automatycznie się dodaje do tego obszaru, ale to my możemy wybrać którą chcemy oglądać a którą nie...
Wystarczy kliknąć na ikonę strzałki która wskazuje kierunek północny, a następnie zaznaczyć opcję "Dostosuj" i ukaże się nam takie menu(screen poniżej), zostanie tylko wybrać typ zachowania...
Dołączona grafika

3.Kontrola konta użytkownika -czyli nie lubiana funkcja Visty
W tej edycji Windowsa zostało to zmienione na plus, gdyż microsoft postarał się o wygodę dla użytkownika dlatego teraz sami możemy aktywować powiadamianie o zmianach na naszym komputerze, albo je poprostu wyłączyć na stałe.Funkcja ta zepewnia bezpieczeństwo a zarazem znurzenie ciągłym klikaniem "pozwól tej aplikacji..."

Aby uaktywnić lub dezaktywować UAC wystarczy wejśc w panel sterowania,zaznaczyć ikonę "Konta Użytkowników" i wybierz opcje "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika".Zalecanym wariantem jest numer 3 czyli powiadamia on tylko o zmianach w plikach systemowych, co może uszkodzyć nasz system operacyjny.

Dołączona grafika

4.Zmiana efektów wizualnych
W Siódemce możemy zmieniać efekty wizualne,dostosowane do naszych upodobań,mogą być to efekty w stylu aero albo podstawowe konfiguracje.Aby to zrobic wystarczy:
Na ekranie naciśnij prawy przycisk myszy,następnie zaznacz funkcję "Personalizuj" i wybieramy interfejs który nam się najbardziej podoba...

Dołączona grafika

5.Skróty klawiszowe systemu Windows 7

Dołączona grafika

Win+Up - Maksymalizuj
Win+Down - Przywróć / Minimalizuj
Win+Left - Przenieś w lewo
Win+Right - Przenieś w prawo
Win+Shift+Left - Przenieś na lewy monitor
Win+Shift+Right - Przenieś na prawy monitor
Win+Home - Minimalizuj / Przywróć inne okna
Win+T - Pokazywanie wpisów z paska systemowego
Win+Spacja - Pokaż pulpit
Win+G - Przenieś widgety do innego obszaru
Win+P - Dodatkowe opcje wyświetlania (lustro, rozszerzony pulpit, etc)
Win+X - Centrum Mobilności
Win+# (# = klawisz numeryczny) - Tworzy nową grupę aplikacji na pasku systemowym
Win + + / Win + - (plus i minus) - Przybliżanie i oddalanie
Ctrl+Shift+N - Tworzy nowy folder
Win+[liczba] – Uruchamianie wpiętych do paska zadań programów, nie dotyczy już włączonych
Win+M – Szukaj okna
Win+R – Otwórz “Uruchom” polecenie
Win+E – Uruchom Eksploratora Windows
Win+D – Pokaż pulpit i przywrócić pulpitu (zminimalizować lub przywrócić wszystkie okna
Win+L – Blokowanie komputera.

6.Zaawansowane ustawienia czyli GodMode
GodMode w windows 7 to bardzo zaawansowany folder,który ma wszystkie możliwe ustawienia jakie są w Windowsie 7.Możemy tam ustawić rzeczy podstawowe jak i te zaawansowane.Dzięki temu folderowi nie musimy szukać godzinami jakiegoś ustawienia.Znajduje się tam 280 ważnych opcji dotyczących naszego systemu operacyjnego.
Aby włączyć God Mode musisz utworzyć folder o nazwie:
God Mode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Dołączona grafika

7. Rejestrator problemów - czarna skrzynka systemu
Jest to bardzo przydatna rzecz, która pozwala rejestrować wszystko co robimy na pulpicie.Zapisuje to wszystko w postaci screenów.Po zatrzymaniu program tworzy kopie w formacie rar. w dowolnie wybranym miejscu.

Dołączona grafika

Aby uruchomić rejestrator - należy wyszukać aplikację ,w tym celu klikamy na menu start i w pole wyszukaj wpisujemy nazwę "psr.exe".

8.Szybsze zamykanie systemu
Dzięki pewnej zmianie w rejestrze nasz komputer może szybciej zamykać system,wartość domyślna to 12 sekund zalecam ustawić ją na 3 sekundy.
A można zrobić to tak:
Wejdz w Start->zaznacz "Wszystkie programy"->Akcesoria->Uruchom->w narzędziu uruchom wpisz: Regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE->SYSTEM->CurrentControlSet->Control

Dołączona grafika

Pojawi się nam rejestr " WaitToKillServiceTimeout." domyślna wartoś ustawiona przez microsoft to 12000=12sekund (1000=jedna sekunda) i ustawiamy na 3000 czyli 3sekundy lub jak kto woli:)


9.Jednym kliknięciem otwórz ikonę
Kolejnym ułatwieniem,choć sam tego nie używam jest mozliwość otwierania ikon jednym kliknięciem myszki.Aby to uruchomić postępuj według wskazówki
Wybierz "Komputer". Następnie wybierz "Organizuj" -> "Opcje folderów i wyszukiwania".I zaznacz "Pojedyńsze kliknięcie będzie otwierać element".Gotowe:)

Dołączona grafika

10.Wyłączenie zbędnych dodatków w celu optymalizacji
Windows 7 jak i każdy inny system zawiera nie potrzebne dla nas dodatki.Dzięki temu możemy zoptymalizować pracę naszego systemu.W artykule zostanie przedstawionych kilka przykładów.
Aby to zrobić kliknij "Start" potem wejdz do "Panelu sterowania" a następnie wybierz "Programy i funkcje",zaznacz "Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows" na pasku po lewej stronie.

Dołączona grafika

Po kliknięciu zobaczymy listę funkcji które możemy włączyć i wyłączyć.Np.
- jeśli nie użżywasz IE 8 odznacz go
- jeśli nie grasz w gry zrób to samo
- itd.

Dołączona grafika

Dzięki temu odciążymy troszeczkę podzespoły naszego komputera.Nie zalecany jest odznaczanie ważniejszych programów.Jeśli będziemy chcieli je aktywować ponownie,nie ma problemu wystarczy ponownie zaznaczyć pole.

11.Zmiana wyglądu tła podczas logowania
Aby zmienić tło ekranu logowania wystarczy ściągnąć ten niewielki program Tweaks.com Logon Changer - CNET Download.com ustawić własną tapetę.
Jeśli znudził się Ci standardowy wygląd tła, możesz go zmienić dzięki temu programowi.Aby zmienić fotkę wciśnij w zainstalowanym programi "Change Logon Screen" i wybierz tapetę w formacie jpg. aby przywrócić domyślny wygląd zaznacz "Revert to Default Logon Screen".Aplikacja czasami denerwuje bo narzuca nam różne bajerki od siebie heh
Tak wyglądało moje stare tło logowania

Dołączona grafika

A tak wygląda nowe...

Dołączona grafika

Jest różnica nieprawdaż? :)

12.Dla bardziej wymagających-monitor zasobów windows
Jeśli potrzebujesz dowiedzieć sie więcej o zasobach systemowych możesz skorzystać z narzędzia systemowego "Monitor zasobów". Pokazuje on bardziej dokładnie zużycie cpu,pamięci itd. A także która aplikacja najbardziej jest "zasobożerna" że tak powiem:)
By go uruchomić w menu Start wpisz resmon i gdy już go znajdzie kliknij na niego by uruchomić Monitor zasobów.

Dołączona grafika

13.Małe przyśpieszenie uruchamiania się systemu
Jeśli masz tylko jeden system operacyjny,pewna funkcja systemu spowalnia jego czas uruchomienia,gdy wyszukuje innych systemów(których na 100% nie mamy) Aby ją wyłączyć, w menu Start kliknij na "Komputer" prawym przyciskiem myszy i otwórz "Właściwości". Następnie zaznacz "Zaawansowane ustawienia systemu".

Dołączona grafika

Gdy wyświetli się okno.Wejdź do zakładki "Zaawansowane" i najedź myszką na kategorię "Uruchamianie i odzyskiwanie" i kliknij "Ustawienia".Teraz wystarczy zmienić "Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych" na 0 (domyślne jest 30 sekund)

Dołączona grafika

14.Przyśpieszenie systemu Windows 7
Jeśli pragniesz przyśpieszyć swojego pc'ta możesz wyłączyć nie potrzebne efekty wizualne.Bardzo dużo pobiera sama "przezroczystość" która daje nam niepowtarzalny wygląd pulpitu.
a)Wyłącz przezroczystość
Na pulpicie użyj prawego przycisku myszy w celu uruchomienia "Personalizacji" .Następnie wybierz opcję "Kolor i wygląd okien" i odznacz "Przezroczystość".

Dołączona grafika

b)Aby jeszcze bardziej przyśpieszyć nasz system operacyjny,możemy zrezygnować z innych efektów wizualnych.Aby to zrobić należy wejść w "Komputer" nacisnąć prawy przycisk myszy i wybrać "Właściwości".Potem jak w powyższym punkcie zaznaczyć opcję "Zaawansowane ustawienia systemu".Gdyż już uruchomi nam się okno w podkategori "Wydajność" kliknąć w "Ustawienia" i tam wyłączyć kilka elementów wizualnych.Niestety może to pogorszyć atrakcyjność programu.

Dołączona grafika

15.Zmiana wielkości partycji dysku
Windows Seven w porównaniu do poprzedników ma możliwość zmiejszenia oraz powiększenia partycji dysku.
Aby włączyć to narzędzie,należy wejść w "Panel Sterowania".Następnie wyszukać "Partycje" i kliknąć na "Utwórz i sformatuj partycje dysku"
Jeśli pragniesz zmiejszyć,którąś partycję zaznacz i kliknij prawym przyciskiem na opcję "Zmiejsz wolumin" i do dzieła!

Dołączona grafika

16.Jak zablokować wybrany folder przed dostępem w niepowołane ręce
W Windows Seven możemy bez użycia zbędnych programów zabezpieczyć wybrany folder hasłem aby nikt nie miał do niego dostępu.Jest to bardzo przydatna funkcja.
Najperw na puplicie stwórz dowolny folder.Następnie utwórz w nim "Nowy dokument teskstowy".Po utworzeniu dokumentu otwórz go i wklej następujący kod:
Quote:
Quote: cls
@ECHO OFF
title Folder Private
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Private goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure you want to lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Private "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== hasło goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Private
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Private
echo Private created successfully
goto End
:End

Zmień zaznaczone na niebiesko "hasło" na swoje hasło dostępu, wpisując własne hasło.
Gdy już to zrobisz wybierz opcję "Zapisz jako..." i wpisz jako jego nazwę "locker.bat",a poniżej w polu zaznacz "Wszystkie pliki"

Dołączona grafika

Otwórz folder w którym zapisałeś locker.bat i odpal ten plik.Za chwile pojawi się folder o nazwie "Private" i tam wrzucamy pliki które chcemy zabezpieczy.Po wrzuceniu,włączamy jescze raz plik "locker.bat" i folder zniknie.Gdy już drugi raz będziemy chcieli ujżeć folder "Private" będzie on wymagał hasła wpisanego przez was.Podczas blokowania folderu wyskoczy okienko potwierdzające wybór [Y-tak N-nie].To samo okno wyskoczy przy wpisywaniu hasła.

Dołączona grafika

17.Zmiana nazwy dużej ilości plików w szybki sposób.
Jeśli potrzebujesz zmienić nazwy kilkuset plików wystarczy że: zaznaczysz pliki i wciśniesz F2. Następnie zmień nazwę na np Kaspersky i kolejne pliki będą miały dodane Kaspersky (1),(2) i tak dalej...

Dołączona grafika

18.Nowy pasek narzędzi
Aby stworzyć nowy pasek narzędzi,który będzie nam obsługę(np.dodanie folderu którego często używamy) wystarczy:
Kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasek zadań,zaczaczyć opcję "paski narzędzi".A następnie wybieramy nowy pasek narzędzi który chcemy dodać.

Dołączona grafika

19.Zablokowanie dostępu do Panelu Sterowania
Bywa tak, że z komputera korzysta więcej niż jedna osoba szczególnia młodsza, wtedy nawet przez przypadek te osoby trzecie mogą uszkodzić coś w naszym systemie.Dlatego możemy podczas naszej nie obecności wyłączyć Panel Sterowania(ukryć go)
Otwieramy START->Akcesoria-> Uruchom->wpisujemy „gpedit.msc„. W kolumnie po lewej stronie znajdzmy odpowiednie menu: Konfiguracja użytkownika->Szablony administracyjne i klikamy na „Panel sterowania„.Następnie zaznaczamy „Zabroń dostępu do Panelu sterowania„ pozostaje tylko uruchomić ponownie komputer.Aby przywrócić ponownie panel sterowania trzeba zrobić to samo tylko odznaczamy "Zabroń dostępu do Panelu sterowania"

Dołączona grafika

Nie wszystko zablokujemy lecz zawsze coś to pomoże:)

20.Bardzo szybki dostęp do funkcji Siódemki
Wystarczy uruchomić tylko skrót klawiszowy(lub uruchom) czyl jednocześnie wciskamy znak windowsa+r na klawiaturze.

Dołączona grafika

Komendy:
appwiz.cpl – dodaj i usuń programy.
azman.msc – menedżer autoryzacji.
calc – kalkulator.
certmgr.msc - menedżer certyfikatów.
charmap - tablica znaków.
chkdsk – narzędzie sprawdzania dysku.
cleanmgr – czyszczenie dysków.
cliconfg – narzędzie sieciowe klienta serwera SQL.
cmd – wiersz polecenia.
compmgmt.msc – zarządzanie komputerem.
control – panel sterowania.
control admintools – narzędzia administracyjne.
control desktop – wygląd i personalizacja
control folders – opcje folderów.
control fonts – czcionki.
control keyboard - klawiatura.
control mouse – mysz.
control netconnections lub ncpa.cpl – połączenia sieciowe.
control printers – urządzenia i drukarki.
control schedtasks – harmonogram zadań.
credwiz – przechowywane nazwy użytkowników i hasła.
dcomcnfg – usługi składowe.
desk.cpl – zmiana rozdzielczości ekranu.
devmgmt.msc – menedżer urządzeń.
dfrgui – defragmentator dysków.
diskmgmt.msc – zarządzanie dyskami.
diskpart – zarządzanie partycjami (tworzenie, kasowanie).
dpiscaling – ekran w panelu sterowania.
downloads = pobrane.
dvdplay – odtwarzacz DVD.
dxdiag – wszystko o DirectX.
eudcedit – edytor znaków prywatnych.
explorer – eksplorator Windows (biblioteki).
eventvwr.msc – podgląd zdarzeń.
firewall.cpl - zapora systemu Windows.
freecell – gra FreeCell.
fsmgmt.msc – foldery udostępnione.
fxscover – edytor stron tytułowych faksu.
gpedit.msc – edytor lokalnych zasad grupy.
iexplore – Internet Explorer.
iexpress - IExpress.
inetcpl.cpl – właściwości internetu.
intl.cpl – region i język.
ipconfig – konfiguracja IP.
iscsicpl – usługa iSCSI.
lusrmgr.msc – użytkownicy i grupy lokalne.
main.cpl - właściwości myszy.
magnify – program Lupa.
mblctr – centrum mobilności.
mmsys.cpl – dźwięk.
msconfig – konfiguracja systemu.
msdt – narzędzie diagnostyczne pomocy technicznej.
msinfo32 – informacje o systemie.
mspaint.exe – Paint.
msra – pomoc zdalna.
mstsc – pulpit zdalny.
netplwiz lub control userpasswords2 – konta użytkowników.
notepad – notatnik.
odbcad32 – administrator źródeł danych ODBC.
optionalfeatures – włącz i wyłącz funkcje systemu Windows.
osk – klawiatura ekranowa.
perfmon.msc – monitor wydajności.
powercfg.cpl – opcje zasilania.
printbrmui – migracja drukarki.
regedit – edytor rejestru.
rekeywiz – system szyfrowania plików.
rsop.msc – wynikowy zestaw zasad.
sdclt – kopia zapasowa i przywracanie.
secpol.msc – zabezpieczenia lokalne.
services.msc – usługi.
shrpubw – kreator tworzenia folderu udostępnionego.
sigverif – weryfikacja podpisu pliku.
slui – aktywacja produktu Windows.
sndvol – mikser głośności.
snippingtool – narzędzie Wycinanie.
soundrecorder – rejestrator dźwięku.
spider – gra Spider.
stikynot – szybkie notatki na pulpicie.
sysdm.cpl – właściwości systemu.
sysedit – edytor konfiguracji Windows.
syskey – zabezpieczanie bazy danych kont systemu Windows.
tabcal – narzędzie do kalibracji urządzenia cyfrowego.
taskmgr – menedżer zadań.
telephon.cpl – opcje telefonu i modemu.
timedate.cpl – data i godzina.
tpminit – zabezpieczenia sprzętowe modułu TPM.
utilman – centrum ułatwień dostępu.
wfs – faksowanie i skanowanie w systemie Windows.
wf.msc - zapora systemu Windows z zabezpieczeniami zaawansowanymi.
wiaacmgr - kreator skanera i aparatu fotograficznego
wmimgmt.msc – katalog główny konsoli.
wmplayer – Windows Media Player.
write – WordPad.
wscui.cpl – centrum akcji (System i zabezpieczenia).
wuapp – Windows Update.
wusa – autonomiczny instalator rozszerzenia Windows Update.
verifier - menedżer weryfikacji sterowników.
logoff – wylogowanie.
shutdown – wyłączenie.

21.Rezygnacja z pamięci wirtualnej
Aby przyśpieszyć działanie komputera,warto czasami zrezygnować z wirualnej pamięci komputera.Dlatego opiszę jak to zrobić:
Klikamy prawym przyciskiem myszy na ‘Komputer’, i z menu wybieramy "Właściwości".Następnie jak już wiemy wybieramy "Zaawansowane ustawinia systemu"

Dołączona grafika

Przechodzimy na kategorię „Zaawansowane” – Wydajność i klikamy „Ustawienia”.W wyświetlonym menu zaznaczamy „zaawansowane” i klikamy na przycisk ” Zmień”.Potem odznaczamy opcję „Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków” i klikamy na „Bez pliku stronnicowania” potem wciskamy „Ustaw”.Zostaje nam tylko ponownie uruchomić komputer...
Jeśli wystąpią komplikację,wystarczy powrócić na stare ustawienia pamięci wirtualnej.

Dołączona grafika

22.Tworzenie własnego planu zasilania
Domyślnie w systemie Windows 7 dostępne są trzy plany zasilania: zrównoważony, wysoka wydajność oraz oszczędzanie energii.Ale dka każdego z tych trzech możemy określić dodatkowe ustawienia według własnych potrzeb.
Otwieramy Panel sterowania, a następnie klikamy "Opcje zasilania"->W okienku po lewej stronie klikamy Utwórz plan zasilania->wskazujemy który chcemy typ wybrać->nazywamy go w polu tekstowym na dole->klikamy dalej->ustawiamy wszystko według naszego upodobania i klikamy utwórz.

Dołączona grafika

Jak sami wiecie nie napisałem wszystkich sztuczek i porad ponieważ jest ich masa np.na tweaks.pl .Są tu triki które mi osobiście się spodobały i sprawdziłem je na własnym komputerze.Screeny nie były pobierane z sieci, ponieważ były robione własnoręcznie.By dodać nową poradę która Ci się podoba lub jest przydatna,to umieść ją w tym dziale:).Na to wszystko poświciłem dużo czasu więc proszę o wyrozumiałość w sprawie błędów i mnie poprawić bez narzekania xD
Poradnik został napiasny w jak najprostszy sposób,poradzi sobie nawet dziecko...

-AssassiN- dla tweaks.pl
  • 3


#240195 Konkurs 3: tu podajesz tematy do konkursu

Napisane przez makensis w 29 10 2011 - 11:03

Dziękuję za nadesłane prace. Do konkursu zakwalifikowało się 12 prac. Oto lista zwycięzców:

Nagroda 1 w postaci dysku SSD Samsung MZ-5PA064B/EU trafi do użytkownika YMO za poradnik: obsługa dysków twardych
Nagroda 2 w postaci głośników komputerowych marki Genius SW-HF 5.1 200W trafi do użytkownika Krzychu25 za recenzję: LG Optimus Black

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrodę dodatkową jaką jest mysz Microsoft Mobile 6000. Mysz trafi do użytkownika mis456.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Uwagi do konkursu:
Z konkursu zostały wyłączone prace: Jackassa(data wstawienia), Brutusa(temat niezgodny z regulaminem forum), jedna recenzja Assasina(zbieżność z artykułem już istniejącym na forum). W wielu pracach brakowało zdjęć wstawianych przez nasz upload plików, bądź polskich znaków przez co praca traciła punkty za formatowanie. Również tematy pobieżnie opisane traciły sporo punktów oceny.

Zapraszam do kolejnej edycji konkursu już wkrótce!
  • 1


#238883 Acer Aspire ONE D255E MEGA RECENZJA !

Napisane przez Abback w 09 10 2011 - 17:49

Netbook Acer Aspire ONE D255E
Dołączona grafika
Dołączona grafika



MINI WPROWADZENIE CZYLI O CO KAMAN

Netbooki jak wiemy zdominowały już mocno światowy rynek co za tym idzie ciężko jest przekonać klientów tylko poprzez konfigurację sprzętową czy też designem.
Producenci starają się za wszelką cenę by wprowadzić na rynek coś innowacyjnego.
I tutaj firma Acer na ową innowacyjność w serii netbooków Aspire ONE postawiła przede wszystkim wprowadzając dwa systemy operacyjne – Windows 7 oraz Android.
Cena tego netbooka jest bardzo atrakcyjna, bowiem możemy go już kupić za ok 900 zł co w tej klasie jest bardzo dobrą ceną


KTO POWIEDZIAŁ, ŻE MAŁE NIE JEST PIĘKNE?

Acer Aspire ONE to swoista seria netbooków, która przede wszystkim zaskakuje designer i kolorystyką.
W ramach tej serii mamy do dyspozycji paletę dostępnych kolorów netbook-a: Aquamirine, Sandstone Brown, Ruby Red, Seashell White oraz Diamond Black.


Dołączona grafika

Przedstawię Wam tą ostatnią w kolorystyce czerni bowiem takiego posiadam.


OBUDOWA - ELEGANCKA I WYSOKIEJ JAKOŚCI


Dołączona grafikaDołączona grafika

Obudowa prezentuje się bardzo zacnie (elegancko), a użyte materiały są przyjemne w dotyku. Szkoda tylko, że na powłoce błyszczącej pozostają ślady palców co pod światłem jest bardzo widoczne jak i po pewnym czasie użytkowania są też widoczne niewielkie rysy od użytkowania i czyszczenia. Jest to jednak taki mały minus tylko w najciemniejszej wersji – w białej przykładowo odmianie jest to znacznie mniej widoczne. Netbook charakteryzuje się typowymi wymiarami w tej klasie sprzętu (25,9 x 18,5 x 2,4 cm). Tymi wymiarami sprawia iż jest bardzo poręczny i lekki bo zaledwie 1,25 kg wraz z baterią. Muszę pochwalić fakt iż jako całość zaskakuje mnie bardzo dobrze spasowanymi do siebie elementami – nic nie trzeszczy, nie wygina się. Na uwagę zasługuje również bardzo szeroki kąt otwarcia/odchylenia ekranu, zdecydowanie plusuje to w pracach w nietypowych miejscach czy też w niewygodnej pozycji siedzącej/leżącej, w której możemy spokojnie dostosować pochylenie ekranu do pozycji w jakiej się znajdujemy.


ROZMIESZCZENIE PORTÓW - GDZIE, CO I JAK

Teraz może coś napiszę o rozmieszczeniu portów, które moim zdaniem całkiem nieźle jak na te wymiary są rozplanowane oprócz jednego mankamentu o którym niżej napiszę.


LEWY BOK

Dołączona grafika


Zacznijmy może od lewego boku, który był dla mnie niemiłym zaskoczeniem , a chodzi mi dokładniej o dwa porty USB rozmieszczone zbyt blisko siebie co utrudnia zdecydowanie swobodne wpinanie/wypinanie urządzeń.
Ponadto patrząc na lewo mamy umieszczony port zewnętrznego wyświetlacza (VGA) do podłączenia zewnętrznego monitora/telewizora/projektora oraz na końcu - złącze zasilania.


PRAWY BOK

Dołączona grafika


Przechodzimy teraz do prawego boku w którym mam troszkę więcej do pokazania, a mianowicie na pierwszy rzut oka, rzucające się gniazdo sieciowe RJ-45, za nim znajdziemy malutkie gniazdo blokady Kensington, która chroni nas przed kradzieżą netbook-a poprzez zamocowanie za pomocą linki np.. do biurka.
Lecimy dalej w lewo i zaskoczenie! – trzecie USB, które w końcu jest chyba najbardziej funkcjonalne ze względu chociażby na podłączenie zewnętrznej myszki do swobodniejszego poruszania się w systemie.
Dalej w lewo mamy dwa gniazda Audio – różowe do podłączenia mikrofonu oraz kawałek dalej zielone oczywiście do podłączenia zewnętrznych głośników czy też słuchawek.
Na samym końcu mamy bardzo przydatny czytnik kart SD/MMC.


PRZECHODZIMY DO ZASILACZA - SIĘ POSTARALI


Dołączona grafika Dołączona grafika


Gdy tylko ujrzałem ten zasilacz pomyślałem, że to jakaś pomyłka bo z wyglądu przypominał ładowarkę do telefonu komórkowego – co wydaję mi się już wielkim plusem. Kolejne zaskoczenie w tym zasilaczu to bardzo funkcjonalnie zastosowane jakim jest wymienna końcówka, którą możemy z powodzeniem wymienić na inną odpowiednią do danego regionu (np. Anglia) – tylko szkoda, że brak ich w zestawie, ponadto super rozwiązaniem jak dla mnie jest ustawienie dwóch pozycji względem zasilacza tej wtyczki (pion i poziom) co umożliwia podłączenie do gniazdka w trudno dostępnych miejscach jak i dostosowanie zasilacza do otoczenia (takie wtopienie się w ścianę/przedłużacz). Kabel o długości ok 2.5 m zdecydowanie jest również mocnym punktem tego zasilacza.



OTWIERAMY NETBOOK-A I CO WIDZIMY?! PIĘKNO I JAKOŚĆ W PROSTOCIE

Dołączona grafika Dołączona grafika


Po otwarciu ukazuje się nam matryca o przekątnej 10,1” z błyszczącą powłoką i na prawdę świetnym podświetleniem LED, które przede wszystkim charakteryzuje się dobrym nasyceniem kolorów, głęboką czernią, przyzwoitą jasnością oraz wysokim kontrastem – zdecydowanie jak na ten segment przewyższa swoją jakością takie firmy jak np. Asus, lecz nie ośmielam się powiedzieć iż jednym mankamentem tego ekranu jest właśnie nie za bardzo przyjemne obcowanie z notebookiem w ostrym świetle dziennym z racji właśnie tej błyszczącej powłoki.



ACH TA KLAWIATURA - CUDO

Dołączona grafika



Klawiatura na pierwszy rzut oka wydaję się standardowa jak na ten segment, klawisze dosyć spore (16x16 mm). Gdy tylko położyłem palce i zacząłem korzystać z niej, zaskoczyłem się wyraźnym skokiem i lekko chropowatą powłoką co zapewnia dobrą przyczepność i zapobiega ślizganiu się palców. I tutaj moją uwagę zwróciły moje palce, a dlaczego? Ponieważ w tych wymiarach osoby z większymi palcami mogą mieć problemy ze swobodnym pisaniem co przeniesie się na wciskanie kilku klawiszy na raz, bo odstęp pomiędzy nimi jest stosunkowo mały ze względu chyba wiadomych (konstrukcji oraz wielkości klawiszy).



TOUCHPAD

Kolejnym krokiem było zwrócenie mojej uwagi na touchpada, który jak na takiego małego netbooka jest dosyć spory z wyraźnymi zaznaczonymi krawędziami, bardzo precyzyjnie się nim posługuje ale gdy tylko użyłem przycisków, trzeba było wyraźnie je nacisnąć – mogły by troszkę lżej chodzić. Fajną funkcją również jest Multi-Gesture, która służy do powiększania np. przeglądanych stron internetowych poprzez jednoczesne rozsunięcie dwóch palców na tym touchpadzie.


CZAS NA SPECYFIKACJĘ SPRZĘTOWĄ

Dołączona grafika


Specyfikacja netbooka D255E w tym segmencie moim zdaniem to solidny standard. Zacznijmy może od procesora, którym jest Intel Atom N550 1.5 GHz (1MB L2 cache) z obsługą technologii Typer-Threading ze zintegrowanym układem graficznym Intel GMA 3150, pamięcią RAM DDR3 1GB (rozbudowa do 2 GB jest dosyć trudna i skomplikowana ze względu na dostęp do niej poprzez zdemontowanie klawiatury), dyskiem twardym 160 GB. Dodatkowym dopełnieniem jest moduł WiFi w standardzie b/g/n, kartą sieciową 10/100 oraz kamerką internetową Acer Crystal Eye o rozdzielczości 1.3 MPix.


CHŁODZENIE - A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE

Przy wykorzystaniu wielu aplikacji i pracy przez ok godzinkę temperatura skacze jak szalona… Tylko nie tyle temperatura procesora (w okolicy 55 stopni) ale sama temperatura obudowy w okolicy radiatora, która jest bardzo odczuwalna trzymając go na kolanach. W notebookach byłoby to normalne, ale netbooki przyzwyczaiły nas do stosunkowo cichej pracy i chłodnej obudowy, a tutaj mamy po prostu piekło!!!. Ale to nie koniec bo przecież jakby tego było mało gorszym faktem było umiejscowienie otworu na wylot powietrza umożliwiające odprowadzenie ciepłego powietrza – od spodu, a dokładniej pod złączem VGA z lewej strony, choć jakiś tam zarys z boku otworków jest ale wielkością jak i skutecznością to raczej nie zachwyca. Tak więc możemy być pewni iż trzymając go na kolanach, na pościeli leżąc w łóżku zacznie nam grzać jak rasowy grzejnik od centralnego.


ODPALAMY NETBOOK-A I PRZECHODZIMY DO KLASYFIKACJI SPRZĘTOWEJ

Dołączona grafika


Jak sami widzimy wynik ten nie zachwyca swoimi imponującymi rezultatami. Na uwagę na pewno zasługuje nam tutaj dysk twardy, który wypadł najlepiej bo zdobył aż 5.5 pkt. Dzięki szybkości transferu danych. Na drugim miejscu uplasowała nam się pamięć RAM mimo iż mamy tylko 1GB wbudowanej za to dobrej jakości o czym wynik nam mówi. Cóż pozostałe komponenty oscylują w podobnych granicach ok. 3.0 pkt. Tak więc wynikiem końcowym 2.9 pkt. kończymy tą klasyfikację.



TEMPERATURY - REWELACJI TO JA TU NIE WIDZĘ

Dołączona grafika

Jak widzimy temperatury nas nie zachwycają po tym co opisałem wyżej o chłodzeniu - można było się tego spodziewać. Przy normalnym użytkowaniu netbooka temperatura oscylowała w granicach 55-60 stopni lecz gdy postanowiłem troszkę przetestować procesor w programie OCCT to wynik mnie z sekundy na sekundę coraz bardziej martwił. Jak widzimy na zdjęciu po zalewie 2 min. 30s. temperatura podskoczyła do ponad 75 stopni i z każdą sekundą była coraz wyższa. Postanowiłem zakończyć to katowanie z obawy o spalenie procesora jak i pewnie większej ilości podzespołów bo temperatura obudowy była tak gorąca, że ledwo dało się ją dotknąć. Jak sami widzimy i co o czym pisałem wyżej o chłodzeniu Acer się nie popisał ładując ten wylot powietrza pod spodem, a tym samym brak swobodnego wywiewu co skutkowało tym gwałtownym skokiem temperatury procesora w zaledwie kilka sekund.



BATERIA - CZAS PRACY TEGO MALEŃSTWA

Producent zastosował w moim modelu baterię trzykomorową o pojemności 2200 mAh, która ma wystarczyć na ok. 4h. Podczas pracy z edytorem tekstu (Word), z wyłączonym modułem WiFi i przyciemnionym ekranem do minimum bateria wytrzymała troszkę ponad 3h. Przy następnym podejściu postanowiłem przetestować bateryjkę odtwarzając film - obejrzałem sobie na min film o rozdzielczości 720p. Bateria wytrzymała połowę czasu jaki podaje producent czyli ok. 2h. No i podsumowując jedno mnie strasznie zdenerwowało, a mianowicie czas ładowania baterii…. to po prostu jakiś obłęd – 2h ładowania od zero do 100% - nie no zdecydowanie za długo!!!


DŹWIĘK - JEDEN GŁOŚNIK NA DWOJE USZU?! HELLO

Bardzo dużą wadą tego netbooka jest zamontowanie tylko jednego głośnika co w rezultacie daje nam bardzo ograniczony komfort z np. słuchania muzyki. Nie ukrywam iż mam troszkę stępiony słuch (przez pracę w hałasie) i muszę się dobrze czasem wsłuchać jeżeli z kimś rozmawiam np przez Skype, bo jeżeli chodzi o muzykę to jeszcze ujdzie. Jak to dobrze, że jest to wyjście głośnikowe do którego podłączyć można słuchawki lub innego rodzaju sprzęt grający i już swobodniej korzystać z multimediów. No ale to jeszcze obejdzie bo jak za te pieniądze mamy fajnie w końcu wyglądający netbook.


PRZYJRZYJMY SIĘ ŚRODOWISKU W JAKIM NAD PRZYJDZIE PRACOWAĆ

Na pierwszy rzut oka jak dla mnie firma Acer przesadziła z dopieszczaniem swoich klientów pchając w to maleństwo różnego rodzaju aplikacje (zasobożerne). Na netbooku znajdziemy pakiet zabezpieczający Macafee Security Suite (wersja testowa), przeglądarkę PDF-ów Adobe Reader 9.1, program do archiwizacji Norton Online Backup (wersja testowa), czytnik RSS-ów eSobi Lite, oprogramowanie do szyfrowania oraz kasowania plików EgisTek MyWinLocker Suite, pakiet aplikacji Windows Live Essentials (Move Maker, Writer, Mail, Live Messenger, Photo Galery), gry Oberon GameZone, komunikator Skype. Z dodatków do przeglądarek mamy Adobe Flash Player 10, Gogle Tolbar oraz Microsoft Silverlight. Dopełniając tą listę firma Acer dorzuciła również swoje produkty takie jak: Acer Power Mangament, Acr eRecovery Mankament, Welcom Center, Acer Video Conference Manager, Acer Crystal Eye…. Pewnie coś pominąłem ale tego tyle jest, że trudno o wszystkim pamiętać czy nawet znaleźć na netbooku.
O Windows 7 jest już bardzo dużo wiadomo więc nie będę się rozpisywał, a skupię się na drugim systemie, który opiszę troszkę niżej.



TO NIE JEST NOTEBOOK DO ZADAŃ SPECJALNYCH PAMIĘTAJ !!!

Patrząc na konfigurację jak i cenę trzeba sobie już na starcie uświadomić iż to maleństwo nie jest stworzone do zadań specjalnych, tak więc osoby z apetytem na przykładowo – granie, niech sobie go odpuszczą bo oprócz Pasjansa raczej nic sensownego nie pykną. Głównym zadaniem tego netbooka jest przede wszystkim przeglądanie stron internetowych, praca w edytorze tekstu, słuchanie muzyki czy też przeglądanie zdjęć.
Odniosę się od razu do samego procesora jak i RAM-u bo wiadome było (przynajmniej mi) iż przy tej ilości aplikacji będzie stwarzało to problemy, a dokładniej chodzi mi o to, że korzystając z kilku aplikacji,dodatków czy narzędzi na raz - po prostu netbook się będzie ciął jak dziecko próbujące uczyć się mowy. Zdecydowanie zachęcam do małej zmiana tych dodatków czy tam programów na lżejsze (mniej zasobożernych) dzięki czemu zdecydowanie poprawiła się jakość pracy.


ANDROID 1.6 – CZY TO NIE JEST PIĘKNE, A MOŻE TO TYLKO ZŁUDZENIE

Dołączona grafika

Jak już wspomniałem na samym wstępie oprócz systemu operacyjnego Windows 7 Starter mamy również do dyspozycji Android-a w wersji 1.6. Jest to niewątpliwie jeden z wyróżników Acer Aspire ONE D225E. Jak dla mnie to ogromne zaskoczenie zważywszy na to iż konkurencyjne modele w tej cenie nie mają w ogóle żadnego systemu (FreeDOSa pomijam) lub w najlepszym wypadku pozostaje nam dostarczona jakaś produkcja Linuksa.
Pierwsze wrażenie jakie przykuło moją uwagę po tym jak miałem wcześniej kontakt z tym systemem na telefonie to tutaj mamy ogołoconego Androida. Jedyna widoczna na goły rzut oka zmiana to dock, który wysuwa się z prawej strony zamiast z dołu. Lecz już po zastanowieniu musiałem porzucić złudne nadzieje względem Androida bo przecież kto by przypuszczał, że w 2011 roku zostanie użyta już archaiczna wersja 1.6. To posunięcie firmy Acer popsuło mi humor lecz co dalej się okazało to już kompletnie zbiło mnie z tropu i nie wiedziałem czy płakać czy śmiać się. To co poniżej opiszę jak dla mnie jest jakimś wielkim nieporozumieniem lub celowym posunięciem przez firmę Acer o czym napiszę poniżej.
Androida możemy aktualizować i konfigurować tylko i wyłącznie przy pomocy dedykowanej aplikacji dla systemu Windows ale i tutaj czeka nas spore rozczarowanie ponieważ nie możemy zaktualizować Androida do wersji np. 2.2 (Myślałem że z taboretu spadnę) w zamian dostajemy tylko szereg jakiś poprawek zresztą, które firma Acer sama zmodyfikowała. No i właśnie mi się wydaję iż to jest to celowe posunięcie jakoby firma Acer chciała mieć swój wkład w Androida dając nam tylko jakieś ich głupie poprawki co w rezultacie niczemu nie służą. Jak dla mnie jest to jakiś obłęd i tyle. Ale to nie koniec niespodzianek…
Powiem może troszkę o tym iż nie możemy używać kont Gogle wykorzystywanych w pakiecie Gogle Apps tylko koniecznie musimy użyć konta z domeny gmail.com. Do pieca dokłada fakt iż nie ma co liczyć na obsługę kont na serwerach Exchange, ani też dodanie w późniejszym czasie drugiego konta Gogle. Możemy również zapomnieć o jakimkolwiek portalu społecznościowym.
Coraz popularniejsze są telefony z ekranami o wysokiej rozdzielczości co za tym idzie aplikacje pisane specjalnie dla telefonów również sprawdzą się w zastosowaniach netbookowych. Lecz z niewyjaśnionego jak i niezrozumiałego posunięcia przez firmę Acer pozostaje nam korzystanie jak wcześniej napisałem z archaicznego już Androida 1.6, który na dodatek nie wygląda dobrze na ekranie 10,1”.


PRZEJDŹMY TERAZ DO SAMEJ APLIKACJI "ANDROID" NA EKRANIE NETBOOKA

Dołączona grafika

Kilka słów o samym pulpicie, który jest czytelny, na górze mamy pasek powiadomień wraz ze sporym analogowym zegarkiem i wskaźnikiem poziomu baterii. Na dole mamy umieszczone cztery ikony: poczta e-mail, WWW, Talk oraz kalendarz. Wracając do tego zegarka, a zarazem jednego z czterech widżetów (tak tylko czterech!) mamy kolejny problem bo najnormalniej w świecie nie można zainstalować więcej, co dla mnie jest po prostu niedopuszczalne bo takie dodatki są przydatne, a zarazem fajnie się prezentują.
Idąc dalej śladem Androida i kolejnym rozczarowaniom jest fakt iż nie znajdziemy tam aplikacji przygotowanych przez Gogle – brak Gogle Maps czy wyszukiwania głosowego, oznaczało to również brak możliwości pobierania aplikacji z Android Market.



Kilka dodatkowych ss-ów z tego systemu

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


INTERNET W ANDROIDZIE - ACER PRZEDOBRZYŁ

Dołączona grafika Dołączona grafika

Domyślną przeglądarką internetową został Firefox 3.5.1. Jak dla mnie to najbardziej udana przeglądarka, którą w łatwy sposób możemy dostosować do własnych potrzeb lecz z drugiej strony jak wiadomo – szczególnie w trzeciej generacji, przeglądarka ta nie należy do najlżejszych i już po uruchomieniu oraz samym przeglądaniu internetu staje się wolne i czasami sprawa jakbyśmy cofnęli się kilka lat wcześniej z prędkością internetową. Ale kolejnym plusem owej przeglądarki jest fakt iż dostajemy w zamian zestaw wtyczek, których trudno odszukać w innych wersjach Androida. Z odtwarzaniem multimediów również nie będzie problemu dzięki wykorzystaniu uniwersalnego Playera, zainstalowana jest również wtyczka Acrobat Reader 9.1, nie będzie problemów również z odtwarzaniem np. z YouTube ponieważ mamy z zestawie wtyczkę Adobe Flash 10.0.
Wielkim minusem jak dla mnie jest fakt iż firma Acer przegięła w dostosowaniu Firefox-a, wyłączając mechanizm automatycznej aktualizacji, co naraża potencjalnego użytkownika netbooka na ataki wykorzystujące luki w przeglądarce, a żeby było mało również usunęła największą chyba zaletę Firefoxa jakim są rozszerzenia – Acer zrobił to na tyle nieudolnie, że próba pobrania rozszerzenia z addons.mozilla.org kończy się pięknym, żółto-czerwonym komunikatem błędu


Dołączona grafika


Ale dość o tym nieudanym tuningu Firefoxa przez firmę Acer bo przecież mamy do dyspozycji drugą przeglądarkę specjalnie dla Androida, która po pierwsze - jest wyraźniej szybsza no i nie pochłania tyle zasobów. Tylko coś za coś bo w tej przeglądarce nie będzie popularnych wtyczek co ogranicza możliwość jej używania.


MULTIMEDIA W ANDROIDZIE

Android bez problemu odtwarza muzykę w formacie MP3. Niestety system nie ma wbudowanego odtwarzacza wideo i nie jest w stanie powiązać aplikacji. Na szczęście mamy do dyspozycji przeglądarkę Firefox z wbudowaną wtyczką Flash.


WRÓĆMY DO SAMEGO SYSTEMU ANDROID

Cofnijmy się może do samego systemu Android bo jako iż wykorzystywany jest również do przeprowadzania rozmów komórkowych w telefonach to i tutaj nie zabrakło takiej funkcji jak chociażby wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS/MSM wykorzystując sieci 3G, dzięki włożeniu karty SIM w odpowiednie wejście, które umiejscowione zostało w niektórych modelach pod baterią. Niestety mój model nie posiada takiej funkcji, więc nie mogę go Wam zaprezentować, a nawet podzielić się spostrzeżeniami. Ale jak na brak tej możliwości zauważyłem jedno iż uruchamiając tą aplikację system próbuje wysłać wiadomość co skutkuje chwilowym zawieszeniem się systemu.


PODSUMOWUJĄC ANDROIDA W NETBOOKU - CZY TO PORAŻKA FIRMY ACER

Trudno mi znaleźć jakieś plusy tego systemu przygotowanego przez firmę Acer ale co zwróciło moją uwagę, a czego brakuję w innych wersjach Androida to menadżer plików. Drugim takim malutkim plusem jest aplikacja Galery, zaprojektowana specjalnie dla Nexus One, lecz w późniejszych wydaniach Androida również obecna.
Chyba największym plusem tego systemu jest bardzo szybkie przejście do systemu Windows (nareszcie) bo wystarczy kliknąć tylko w strzałkę w górnym lewym narożniku pulpitu.
Dodam na sam koniec iż Gogle od samego początku odradzało producentom instalację Androida do urządzeń innych niż telefony, Acer nie posłuchał i zrobił to co miało go wyróżniać na tle innych marek – szopkę, która w ogóle nie nadaję się do codziennego użytku. Dopiero w zasadzie w wersji Android 3.0 można by było pchać się z tą inicjatywą ale tak to bywa jak pośpiech jest ważniejszy od rozsądku.


PODSUMOWANIE NETBOOKA ACER ASPIRE ONE D255E

Netbook ten jest w moim posiadaniu jakieś trzy miesiące co dało mi możliwość dokładnego przyjrzenia się mu i poznaniu zalet jak wad tego modelu od firmy Acer. Powiem, że spodziewałem się lepszego maleństwa lecz już nie będę narzekał bo w końcu mam go za darmo (taki mały prezencik), a znów nie jest to jakaś wielka nowość by sporo osób mogło się przekonać co to jest za netbook. Recenzje tą przygotowałem specjalnie dla forum Tweaks.pl i wiem, że nie wszystko zostało przeze mnie opisane więc mi to wybaczcie ale przecież nie będę pisał książki - krok po kroku co i jak bo myślę sobie iż każdy by odniósł się do tego modelu indywidualnie. Cieszę się iż w ogóle miałem możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z Wami będąc w posiadaniu tego maleństwa. Nie będę już Was zanudzał i przejdę do zakończenia tej recenzji.



Najważniejsze cechy tego netbooka to:

Dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550 (1.5 GHz)
1 GB DDR3 pamięci RAM (tylko)
Zintegrowany procesor grafiki Intel GMA 3150 (250MB)
Ekran o przekątnej 10,1 cala i natywnej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli
Dysk twardy po pojemności 160 GB
czytnik kart pamięci (SDHC i MMC)
akumulator o pojemności 2200 mAh
kontroler sieci przewodowych 100 Mb/s
kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n
kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 megapiksela
czas pracy na zasilaniu z akumulatora: maks. 4 godzin
wielodotykowy gładzik
Jeden głośnik (Masakra)
System operacyjny Windows 7 Starter (64 BIT)
System Android 1.6 (cechą jest lecz nie praktyczną w ogóle)
waga: 1,25 kg


Na koniec tylko zaprezentuję jak w moim odczuciu prezentują się wady i zalety czy też jak to woli plusy i minusy, a więc przejdźmy do sedna sprawy:

PLUSY
+ Bardzo ładnie wykonana obudowa
+ Zasilacz
+ Atrakcyjna cena (ok 900 zł)
+ Chropowata klawiatura
+ Szeroki kąt otwarcia ekranu
+ Świetne podświetlenie LED

MINUSY
- Długi czas ładowania baterii
- System Android w wersji 1.6 (PORAŻKA)
- Błyszcząca powłoka matrycy
- Chłodzenie
- Dźwięk (Jeden głośnik?!)
- Za dużo aplikacji zasobożernych




[uwaga=Abback]Recenzja przygotowana na monitorze 20" w rozdzielczości 1680x1050. Tak więc u nie których osób może to wyglądać troszkę inaczej np. poprzestawiane zdjęcia :sciana: [/uwaga]

[warn Abback]Zamieszczony materiały jest chroniony prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiału umieszczonym na tym forum przysługują wyłącznie "Tweaks.pl" / "forum.tweaks.pl"
Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. 2006r. Nr 90 poz. 631 z późn. zm.)
[/warn]
  • 2