Skocz do zawartości


Mandez

Rejestracja: 21 mar 2010
OFFLINE Ostatnio: 26 04 2012 08:30
*****

Moje tematy

Visual Styles Windows 7

12 03 2012 - 21:14

Tak zastanawia mnie jedna rzecz, wcześniej zakładałem temat z prośbą pomocy na temat błędu "Klasa niezarejestrowana". Oczywiście chodziło o modyfikacje plików związanych ze zmianą wyglądu w "7". Nasz kochany wujaszek pomógł mi rozwiązać ten problem niestety wymagało to przywrócenia oryginalnych plików, tylko w sumie nie wiem których, zapewne chodzi o pliki które przerobił "Universal Theme Patcher dla 7" (uxtheme.dll etc) oraz plik "explorerframe.dll" Taki błąd nie występuje tylko w programach które opisałem w poprzednim temacie (Google Chrome, RocketDock). Taki problem pojawia się także w innych programach, aplikacjach. Już zmierzam do sedna sprawy. Chodzi mi głównie o to czy dało by się pogłowić jakoś nad tym "explorerfrane.dll" żeby taki błąd nie miał miejsca bytu? Wiem że dużo ludzi korzysta z takich niestandardowych stylów i nie każdy ma taki problem. Mi zdarzyło się to na x64 lecz no "niby" były pliki specjalnie pod tą wersje bitową, oraz UTP dla "7" też był pod x64. Chciałbym jakoś sobie odmienić swoją winde, lecz nie mogę sobie poradzić w żaden sposób z tym problemem. Może da się wyłączyć lub obejść jakoś tryb zgodności i poprawności tych plików ?

Błąd "Klasa niezarejestrowana"

07 03 2012 - 22:53

Podczas użytkowania przeglądarki Google Chrome (przy próbie otwarcia folderu w "Pobranych plikach") wyskakuje mi błąd: "chrome.exe - Klasa niezarejestrowana", a okno folderu nie otwiera się. Przeinstalowywałem przeglądarkę lecz to nic nie dało. Czy ma to jakiś związek z tym że grzebałem w explorerframe.dll (zmieniałem wizualizacje systemu), bądź mam zainstalowany RocketDock? Wiem że ten błąd pojawia się nie tylko w Chrome ale także w innych aplikacjach. Chciałbym się dowiedzieć jak mogę usunąć ten problem. Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Chciałbym również dodać że po dodaniu ikon do rocket docka też wyskakuje mi taki błąd :/

Program do aktualizacji sterowników

07 03 2012 - 19:48

Poszukuje jakiegoś dobrego programu do aktualizacji sterowników na moim laptopie/PC. Może być to nawet program w wersji premium bądź na licencji którą można w jakiś sposób wykupić. Dziękuje z góry za pomoc ;)

Meizu M6 SL

28 02 2012 - 15:31

Chciałbym zapytać co sądzicie o tym odtwarzaczu MP3/MP4 ? Czy jest warty uwagi, może ktoś go już wcześniej posiadał i wyrazi swoją opinie na jego temat ? Będę z góry wdzięczny za pomoc ;) Poniżej wstawiam link do krótkiej recenzji i video:

http://anythingbutipod.com/2006/07/meizu-m6-miniplayer-review/

Windows 7 - Odstęp między ikonami

28 02 2012 - 14:04

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie stylu klasycznego w Windows 7. Czy po pomniejszeniu ikon do rozmiaru "Małe ikony" w menu kontekstowym, da się zmniejszyć odstęp między ikonami tak jak to było widoczne w Windows XP na standardowym wyświetlaniu ikon ?

Edit:// by Mandez:

Źródło: http://windows7forum...ane-t-1906.html - autor Dżejkob

Uruchom edytor rejestru (Win+R i wpisz regedit)


Odnajdź lokalizację:


[HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics]


Po prawej odszukaj wartości i edytuj je;


"IconSpacing"="-1200"
"IconVerticalSpacing"="-1200"


chcąc zmniejszyć odległość zmieniamy wartość na mniejszą , po czym restartujemy komputrer.


Można zamknąć temat, pomogło ;)