Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogaduchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9827 odpowiedzi w tym temacie

#5801 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 05 06 2009 - 21:33

no pewnie ze napisy nie sa nielegalne ale po cos sie je sciaga?
bo krzychu chyba nie otworzyl sobie notatnika i nie czytal wszystkich kwestii/dialogow tylko skondensowal to z pirackim filmem.

  • 0

#5802 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 05 06 2009 - 21:57

Co do piracenia, każdy z nas ma na pewno coś na sumieniu, niektórzy mniej, niektórzy więcej np. ja. :sciana:

  • 0

#5803 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 05 06 2009 - 22:21

Dobra ludzie , koniec gadania na temat piratów. :sciana:
  • 0

#5804 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 06 06 2009 - 14:46

Ci co się zarzekają, że czegoś nie robią najczęściej właśnie oni są tego największymi fanami.
  • 0

#5805 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 06 06 2009 - 15:47

Co do piracenia, każdy z nas ma na pewno coś na sumieniu, niektórzy mniej, niektórzy więcej np. ja. :sciana:

No pewnie, ze kazdy w jakims stopniu piraci, ale nie kazdy sie do tego przyznaje i ponadto prosi pomoc w sprawie sciagniecia pirackiego pliku na forum.

Ci co się zarzekają, że czegoś nie robią najczęściej właśnie oni są tego największymi fanami.

true
  • 0

#5806 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 06 06 2009 - 17:32

Z jednej strony, trzeba nie mieć wstydu, żeby się chwalić, że ma się ileś tam GB piratów. Ale z drugiej, żeby mieć legalnie utwór na kompie, ściągnięty z neta, trzeba albo pójść do sklepu i go kupić (a rzadko kiedy jest interesujący nas kawałek muzyczny, czy film) albo płacić licencje w organizacjach pilnujących praw autorskich.
  • 0

#5807 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 06 06 2009 - 20:02

Fakt jest taki, że ludzi po prostu nie stać żeby kupić sobie tyle aplikacji. Weźmy np. grę, zapłacisz w sklepie 20-150zł, pograsz tydzień, no max miesiąc. I co? Odłożysz na półkę i do wiedzenia. Na kupowanie wszystkiego nie wystarczy kasy przeciętnemu polakowi. :sciana:
  • 0

#5808 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 06 2009 - 09:13

Witam was, ja się mogę założyć że co najmniej połowa ma system Windows pirata, przykład : Windows XP Professional OEM/32b cena 535 zł.
A jak można kapnąć się że ktoś ma nielegalnego to pozostawię to dla siebie i jestem pewny na 100%. Co by nie mówić wiadomo prawo jest prawem a że nie zawsze jest ono dobre, życiowe to inna sprawa tu gra rolę decyzyjną polityka na drugim miejscu ekonomia.
  • 0

#5809 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 07 06 2009 - 13:14

U mnie w domu akurat wszystkie systemy są legalne brutusie :sciana:

chociaż prawda jest taka, że po prostu nigdy nie można być w 100% uczciwym bo to jest po prostu niewykonalne....
  • 0

#5810 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 07 06 2009 - 13:57

Ci co się zarzekają, że czegoś nie robią najczęściej właśnie oni są tego największymi fanami.



U mnie w domu akurat wszystkie systemy są legalne brutusie :nuke:


:sciana: Zauważyliście coś?
  • 0

#5811 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 07 06 2009 - 16:17

Może po prostu wypadek-przypadek? :sciana:

  • 0

#5812 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 07 06 2009 - 16:26

haha ciii ;p


systemy mam legalne, ale nie mówię, że nie mam nic na sumieniu :sciana: ale ciii bo będę musiał sam sobie bana dać :nuke:

  • 0

#5813 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 07 06 2009 - 16:53

Dajesz dajesz!!
  • 0

#5814 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 07 06 2009 - 17:18

Nie da się :sciana:
  • 0

#5815 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 06 2009 - 18:42

Ale węszą, węszą uwaga :sciana: .
  • 0

#5816 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 07 06 2009 - 19:44

Dajcie mi wszyscy swoje adresy IP to zaniosę na policję, podejrzewam że wszyscy piraci. :sciana:
  • 0

#5817 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 07 06 2009 - 22:00

idź na moderatora to bedziesz mial wszystkie ip.:sciana:
  • 0

#5818 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 08 06 2009 - 07:13

"poszukuję cracka do gry ...", " mam dobry film na kompie - DvDRip", "posiadam 100 Gb muzyki"

Tego wszystkiego w necie jest tak dużo że nie mamy sie czym przejmować.
Prosty przykład... *.*.*.*.*.*.*.*

Użytkownik macsch15 edytował ten post 08 06 2009 - 12:05

  • 0

#5819 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 06 2009 - 09:34

Bo powiedzmy otwarcie na 1,000,000.00 (milion) użytkowników indywidualnych bez firm, to każdy siłą rzeczy jeśli chcesz oglądnąć jakiś film fabularny to go ściągasz i oglądasz nie płacąc za to. Chcesz mieć jakiś utwór muzyczny jakiegoś zespołu ton ściągasz nie płacąc za to, nie ważne czy audio czy video klip. Chcesz sobie pograć w jakąś grę to szukasz dostępu do gry ale tak abyś nie musiał płacić.
A jak to robi się z grą to chyba opisywać nie muszę wielu wie że jeden kupuje dziesięciu potem gra w internecie.
To tak jak z słynnym powiedzeniem, że Polak potrafi, więcej wydać niż wynosi jego miesięczny zarobek, a w kasie wszystko gra :sciana: .
Piraci to nie tylko użytkownicy programów systemowych (np. Widows), operacyjnych (programy umożliwiające podgląd jak i ingerencje w innych programach), użytkowych (programy do grafiki, M$Office, itp.). Ale Pirat to osoba używająca bezpłatnie wszelkich danych za które z godnie z prawem powinna zapłacić.
Jestem przeciwnikiem nie przestrzegania prawa ale prawa dostosowanego do życia a nie bezsensowne ograniczenia, a na dodatek sędziowie, przecież to byli komuniści i to najgorszego sortu to oni skazywali ludzi nie winnych na kary na które nie zasłużyli. Mało tego połowa z nich to to ludzie mafii/gangów i to nie ważne czy fizyczne w nich uczestniczą czy nie wystarczy że w czasie rozprawy sami łamią prawo, a zwróć takiej świętej krowie uwagę to nie zastanowi się czy ty masz rację tylko dowali ci tyle ile może plus jeszcze raz tyle.
I wiem że do puki w kraju zarobki będą tak niskie jak do tej pory to choć jestem przeciwnikiem łamania prawa będę milczał (jak wspólnik), że ten a ten używa nielegalnych programów. A usprawiedliwienie nie zamierzam się usprawiedliwiać jak taki sędzia, prokuratorzy, ba nawet niektórzy adwokaci, święte krowy a wraz z
nimi posłowie, którzy za przestępstwa pospolite powinni odpowiadać przed sądem i żaden immunitet nie powinien ich chronić. Właśnie to góra daje przykład przestrzegania prawa (ryba zawsze psuje się od głowy). Dlatego do puki jest jak jest to na razie walczcie z pedofilią, faszyzmem w internecie a to czy ktoś używa programy legalnie czy nie to pozostawmy to do samo oceny danego użytkownika.
Jest takie powiedzenie : Tam gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Do czego to się odnosi a do tego że tam gdzie społeczeństwo jest im bardziej wyzyskiwane tym bardziej wiadome jest że społeczeństwo nie będzie przestrzegało prawa bo prawo jest nie dla najbogatszych ale dla tych co dadzą więcej politykowi, czy sędziemu.
Dlatego nie ma co się chwalić że jest się piratem i ma się dużo pirackich programów bo koledzy mogą mieć więcej od ciebie :nuke: . Bierzcie przykład z sędziów i lekarzy żaden nie przyzna się do błędu jeśli chodzi o medycynę a jeśli chodzi o prawo to żaden nie powie że rezygnuje z stanowiska sędziego dla dobra społeczeństwa a u jednych i drugich koledzy bronią się na wzajem jak Faszyści Berlina poświęcając wszystkich tylko nie siebie.
Przypomniało mi się że w stanie wojennym z początkiem lat 80, złapali jednego gościa jak ukradł puszkę konserwy ( Śledź w pomidorach), i dostał za to tak duży wyrok że wszyscy się dziwili (nie piszę ile ale parę lat). I co coś się zmieniło, goście zorganizowali grupę przestępczą (nie ważne gang, mafia) i jakie z reguły są wyroki?, pięć, do 12 lat to ma max. A złodziej w pojedynkę napadł by na gościa w bramie dostał by dożywocie, a przecież jeden i drugi nie ważne czy kradł solo czy w grupie jest takim samym przestępcą i powinni dostać takie same wysokie wyroki. To próbuje się tych z grup przestępczych usprawiedliwiać.
Co z tego że złapią 100 piratów w roku czy w trzy miesiące, jak sami synowie policjantów, sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków, czy nawet wojskowych ba ojców z służb specjalnych, np. ABW, CBA, mają na swoich twardzielach filmy fabularne, czy video klipy lub audio, z źródeł nielegalnych.
Dlatego chcesz wychowywać zacznij od swego podwórka, dlatego poruszam ten temat piractwa ale też z tego się śmieję bo siedzą tacy w komendzie czy gdzie indziej i szukają a potem przychodzą do domu i nie wiedzą że dziś ich pociecha oglądała film powiedzmy Bolka i Lolka :D , ściągniętego przez program np. /*****


Użytkownik macsch15 edytował ten post 08 06 2009 - 12:06

  • 0

#5820 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 08 06 2009 - 12:07

Kurde :sciana: Jak chcecie pisać o piractwie OK
AlE NIE PODAWAJCIE NAZW , ADRESÓW ITP... !
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)