Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogaduchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9827 odpowiedzi w tym temacie

#6261 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 08 2009 - 23:10

Bzdura Mahomet był zwykłym rozbójnikiem ale gdy dowiedział się że człowiek który narodził się o tym samym czasie i ma tyle lat co on został przez wyznawców chrześcijaństwa wyniesiony do boskości i nazwano go synem bożym. To on sam Mahomet okrzykną się tak samo synem bożym i powiem ci tak nie przekręcaj, islam jako wiara nie są tolerancyjni i nie pisz bzdur, i nie zasłaniaj się szyitami czy innymi nacjami oraz odłamami islamu. Napisałem wyraźnie dyskryminacja czemu islam nie wykreśli jej z swej religii i nie ogłosi jej że wszyscy bez względu na płeć są sobie równi. Bo tolerancja jest na pokaz dla innowierców nie świadomych głębszej prawdy ukrytej w koranie ale wydawanym tylko w języku arabskim a dla innych jest zafałszowany. Fałszowanie w islamie jest powszechne bo nawet pisze się o tym że to chrześcijanie rozpoczęli krucjatę przeciw islamowi to bzdura choćby z czasu bo nim chrześcijaństwo dotarło do Italii czyli Rzymu i do całej Europy. To już za życia Mahometa jego banda przekształciła się w wojowników walczących z wyznawcami chrześcijaństwa. A to co opisujesz o krucjacie chrześcijan to na podstawie źródeł historycznych nastąpiło to później i faktycznie to nieliczni rycerze w czasie krucjaty rzeczywiście postępowali zgodnie z oficjalnie głoszonym ideom o ochronie Jerozolimy i chrześcijan. Prawda była tak że ponad połowa rycerstwa przybyła na tamte ziemie by rabować grabić co się dało i nie patrzyli czy ograbiają kościół chrześcijan i nich samych.
Ale to nie znaczy że to chrześcijanie są wini wywołaniu nienawiści między islamem a chrześcijaństwem to Mahomet ogłosił śmierć innowiercom i ogłosił krucjatę wobec całego chrześcijaństwa oraz innych religii.
Więc przestań mydlić oczy o tolerancji i że są postępowi bo jak na razie to tolerancja wynika z powodów ekonomicznych i strachu. A postęp bzdura na resorach skierowana do ludzi z ciemnogrodu.
Wystarczy wpisać w internecie "Bliski wschód" i Jemen, Oman i pozostałe kraje arabskie wyznające islam (nie wspomnę o krajach afrykańskich oprócz jednego) i Sudan to życie tam nic nie ma wspólnego z tolerancją są kraje do których sama kobieta nie ma wstępu, mało tego jest kraj wysoko rozwinięty jeden z najbogatszych to innowierca nie ma wstępu. Więc przestań kłamać, kłamiesz jak każdy wyznawca islamu, dźgając w oczy że islam zabrania picia alkoholu że zabrania narkotyków itp.. Tylko że taki wyznawca islamu jedzie do europy i chleje napoje o różnym stężeniu alkoholu a u siebie ćpa narkotyki ba pozwala na uprawę roślin (np. konopi indyjskich), a kradzieże to normalka. Mało tego tam jak małżonek ma dość swej kobiety to wyprowadza ją na pustynię i morduje. Pies z kulawą nogą o nią się nie upomni. Więc o czym ty piszesz.
Teraz sprawa faszyzm a nazizm więc powiedz jaka jest różnica, owszem powiesz że nazizm to narodowo nazistowskie opcja a faszyzm to co?. Włosi krzyczeli faszyzm Niemcy nazizm ale to wszystko jedno i zapominasz że w latach 30 ponad połowa Niemców popierała faszyzm a po zajęciu Polski już ponad 70% Niemców zaczęła popierać Hitlera i faszyzm, nazistów określano ludzi z pod znaku SS.
To co pokazują teraz i filmy fabularne kręcą niby że byli Niemcy co walczyli z faszyzmem w Niemczech to była ich garstka a próbują się teraz wybielać to samo wyznawcy islamu. Tylko jedna i druga strona zapomina że są historyczne zapiski co do islamu oraz co do Niemiec faszystowskich na dodatek jeśli chodzi o Niemców to dodatkowo z czasów wojny są zdięcia filmowe i fotografie mówiące o tamtej rzeczywistości.
Ciekawe tak na nas chrześcijan nastają i innych innowierców i załóżmy że wygrywa islam jako wiara całego świata i co ano to że świat jego rozwój cywilizacyjny się cofa bo islam jako taki nie jest reformowalny i jest religią popierającą rządy monarchistyczne. Choć nie zaprzeczam próby nie licznych wyznawców islamu na zmianę aby rządy były bardziej demokratyczne ale to kropla w morzu i ona burzy na oceanie nie wywoła.

  • 0

#6262 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 13 08 2009 - 23:32

Nie ma to jak krótko, treściwie i na temat...

  • 0

#6263 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 08 2009 - 00:23

A co może miałem napisać jak jankesi wyrażali się o dobrym indianinie że "dobry indianin to martwy indianin". Tak nie można obojętnie w co kto wieży nawet wyznawcy Islamu są ludźmi i należy im się pewien szacunek i traktowanie jak człowieka. Mi chodzi tylko o same źródło a jest nim religia Islamska to ona powoduje ferment wśród samych wyznawców tej religi i doprowadza do wojny nawet między nimi między ludźmi rasy arabskiej. Ta religia jest przeciw samym wyznawcom i o to tu chodzi a nie o to że ktoś wyznaje inną wiarę niż moja. I ma jedną przewagę nad innymi wiarami i to dość poważną na kórą nikt nie zwraca uwagi a tylko nie liczni. Tą przewagą jest traktowanie kobiety jako istoty niższej nieczystej i nie godnej uwagi męszczyzny, nie majacej prawa do sprzeciwiania męszczyźnie. A to dla wielu męszczyzn bez względu na wyznawaną obecnie wiarą, jest bardzo ale to bardzo kuszące. Zwłaszcza jeśli chodzi o męszczyzn znęcających się nad żonami/kobietami wiedząc że jest się bezkarnym oraz wielożeństwo.
  • 0

#6264 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 14 08 2009 - 04:13

Yhh ci ludzie się wycwanili , rejestrują się o 3 godz w nocy żeby spamować reklamami , bo myślą że każdy mod śpi ^_^
Ale nie!! ja czuwam ^^ :banana:

Brutek, plis pisz trochę zwięźlej , nie lubię czytać długich tekstów bo oczy bolą od monitora ;/ ^_^
  • 0

#6265 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 08 2009 - 07:20

Masz Operę to włącz sobie opcję lektora zamkniesz oczy a on ci będzie czytał :banana: , po drugie nie zdrowo tak długo siedzieć przed monitorem. A piszę obszerniej bo są tacy co ani zwięzłej ani rozpisanej wypowiedzi nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć. Ale za to nie dają uwag że nie rozumieją mych odpowiedzi bo świadczyło by to z ich strony ignorancję i problem z ich szarymi komórkami.
  • 0

#6266 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 14 08 2009 - 08:01

Wy tu pla, pla, pla, a ja co nie zajrzę w jakieś komputerowe newsy lub czasopisma to piszą o tzw. ''nalotach'' na akademiki. Uważaj plusie. :banana:

Aha brutek to jest komiczne Eun zwraca Ci uwagę, że piszesz wypracowania, a ty mu odpowiadasz wypracowaniem. ^_^
  • 0

#6267 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 14 08 2009 - 11:41

Brutus, chciałbym tak umieć :banana: Miałbym same szóstki z polskiego. Nie tylko, że dużo, ale równiej treściwie i zrozumiale.
  • 0

#6268 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 08 2009 - 15:57

A piszę obszerniej bo są tacy co ani zwięzłej ani rozpisanej wypowiedzi nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć. Ale za to nie dają uwag że nie rozumieją mych odpowiedzi bo świadczyło by to z ich strony ignorancję i problem z ich szarymi komórkami.

Poza tym że zdarza Ci się pisać niezrozumiale, to piszesz jeszcze z błędami. Gdzie tu są przecinki? Ortografia - nie wspomnę. Nie wyrzucaj więc komuś problemu z szarymi komórkami, bo fora internetowe to nie wieczorek poetycki, tylko krótkie i sensowne wypowiedzi.
Do tego często piszesz nieprawdę. chociażby to na górze strony.

Wy tu pla, pla, pla, a ja co nie zajrzę w jakieś komputerowe newsy lub czasopisma to piszą o tzw. ''nalotach'' na akademiki. Uważaj plusie. :banana:

Chyba nalot z rdzy. ^_^ Każdy o nich mówi, raczej nikt ich nie widział.
  • 0

#6269 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 14 08 2009 - 17:16

Masz Operę to włącz sobie opcję lektora zamkniesz oczy a on ci będzie czytał :banana:


Nie mam opery , mam FF ^_^
  • 0

#6270 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 08 2009 - 17:18

Cóż Plusik jeśli tak uważasz to proszę o dowody, bo zachowujesz się jak nasi politycy. Mówi i udowadnia im się nie prawdę, przekręty, oszustwa a oni mówią że to nie prawda, lub unikają dziennikarzy. Co do braku przecinków i gramatyki to przyznaję się nie jestem w tym mocny, co nie oznacza że nie można mnie zrozumieć chyba że jest się dyslektykiem, to nawet zdań bezbłędnie pisanych będzie miał problem z ich odczytaniem i zrozumieniem.
A bo ja wiem kto czyta i krytykuje moje wypowiedzi jeśli jeden nie ma problemu z ich odczytaniem i zrozumieniem to albo mam do czynienia z osoba złośliwą wobec mnie albo mająca inne problemy. Lecz ani w jednym ani w drugim przypadku nie należy kwitować kłamstwem, błędami tylko odpowiadać w sposób który będzie przekonywujący.
Ciekawe czy ty pisząc tyle co ja tak obszernie nie popełnił byś błędu, a przecinki to sobie sam wstaw jak cię to razi :banana: , najwyżej ci podziękuję szczerze.

Krzychu95 Napisano Dzisiaj, 10:41 Brutus, chciałbym tak umieć ^_^ Miałbym same szóstki z polskiego. Nie tylko, że dużo, ale równiej treściwie i zrozumiale.

Znam osoby nie które już nie żyją co w domu prowadzili dziennik taki zeszyt przeważnie 32 kartkowy w linię lub w kratkę i opisywali cały dzień co w danym dniu robili. Mieli ładny czytelny charakter pisma, pisali bez błędnie i gramatycznie. Ale takie zeszyty prowadzili od wielu wielu lat jeszcze za młodu po skończeniu szkół, to pozwalało im na zachowanie sprawności umysłowej do śmierci bez sklerozy, oraz sprawności ruchowej całej dłoni.
Ja od niedawna piszę i dlatego mam takie problemy zwłaszcza z gramatyką, mam nadzieję że z czasem pismo moje się poprawi na tyle że taki Plusik nie będzie mi zwracał uwagi co do moich wypocin.
W twoim wieku proponuję wpierw pisać ręcznie na papierze, potem przepisywać to na komputer w Blogu ale nie musi być dostępny dla wszystkich lub w OpenOffice piszesz sobie takie wypracowania a właściwie je przepisujesz.
Ręczę ci że bez względu czy to w szkole czy po za nią przyda ci się taki trening.
  • 0

#6271 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 14 08 2009 - 17:23

Sunnici i szyci są nietolerancyjni za to Ismailici nie mają takich poglądów. Aga Khan IV budował i buduje nowoczesne szkoły dla dziewcząt. Ci ludzie są tolerancyjni współpracowali i współpracują z brytyjczykami, a w czasach przed pierwszą krucjatą chrześcijanie na bliskim wschodzie nie mieli tak źle nikt ich nie uciskał. Kiedy krzyżowcy wpadli do Jerozolimy wybili prawie wszystkich nie patrząc kto jest kim nie wiadomo ilu chrześcijan wtedy wybili. Jezus jest uznawany w islamie jako jeden z proroków, a syn Boży wcale nie był taki doskonały, ponieważ był rasistą, nie chciał uzdrowić córki gojki, bo żydzi uważali ich za psy i tak też ją nazwał dopiero po jej ripoście uzdrowił jej córkę, ale nie ważne zadałem pytanie jak nie znacie odpowiedzi to kończymy tą teologiczną dyskusję. I nie jestem wyznawcą islamu :banana:
Faszyzm pochodził od nazwy faschi co po włosku znaczy weteran chodziło o to, że we Włoszech do władzy chciał i doszedł Mussolini, który był weteranem i we włoszech nie mordowano żydów, aż do czasu zajęcia Rzymu przez Niemców po wyrzuceniu Mussoliniego przez króla Włoch ze stanowiska premiera.

  • 0

#6272 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 08 2009 - 17:41

Cóż Plusik jeśli tak uważasz to proszę o dowody

Nie mam zamiaru po raz kolejny prostować zasłyszanych półprawd, potwierdzonych tylko jednym tekstem na jakimś przypadkowym wortalu rzeczy paranormalnych.

Ciekawe czy ty pisząc tyle co ja tak obszernie nie popełnił byś błędu, a przecinki to sobie sam wstaw jak cię to razi ^_^ , najwyżej ci podziękuję szczerze.

Nie popełniam. Kiedyś jako moderator czasami poprawiałem.

Nie myśl Brutek że Cię nie lubię, bo fajny jesteś gość, ale bardzo cenię sobie twarde fakty i giętkość języka. :banana:

  • 0

#6273 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 08 2009 - 18:04

No wiesz co ręce opadają sam piszesz "buduje szkoły dla dziewcząt", a dlaczego dziewczęta/kobiety odizolowuje się od mężczyzn, ja widziałem w TV jak pokazywali te szkoły. I co z tego jak i tak islam kobietę stawia niżej niż mężczyznę jako istotę nie czystą i jeszcze jedno, co było powodem zamieszek wyznawców islamu w Francji. Chodzi o to jak tamtejsza organizacja pomocy kloszardom rozdawała zupę w nocy w zimie. Co islamiści zrobili rozruchy i próbowali narzucić obywatelom Francji chrześcijanom, że dlaczego co mają jeść, ba wielka obraza że rozdawano zupę z wkładką mięsną, czyli mięso wieprzowe, i domagali się aby w restauracjach zabroniono podawania takiego mięsa. Islamiści zapomnieli się że w takim kraju jak Francja są oni tylko gośćmi których Francja przygarnęła. A już uważają ze ten kraj jest ich islamskim krajem i próbują wszelkimi sposobami innym narodom narzucić swoją religię. A to właśnie przez takich jak ty co nieświadomie w imię praw człowieka jego wolności umożliwiacie islamistom zdobywanie coraz większej liczby wyznawców. Którzy po czasie i poznaniu prawdy nie mają szans na wycofanie się z tej wiary, oraz naprawienia krzywd wyrządzonych innym.
I nie zwalaj na inne nacje że są winne bo wina jest w religii jej doktrynie głoszonej przez Mahometa i podtrzymywanej do dnia dzisiejszego czyli Dżihad inaczej Krucjata przeciw innowiercom. Bo tu nie chodzi o USA, WB, Francję ale o cały świat. I pamiętaj jedna jaskółka nie czyni wiosny, drugie wielu szejków, króli czyli władców krain arabskich z jednej strony prowadzili i prowadzą działalność charytatywną a z drugiej strony kupują broń i dozbrajają bojówki (bandytów) do siania zamętu i dywersji w kraju i zagranicą, bo tak można nazwać terroryzm.
Terroryzm jest to odmiana dywersji przy pomocy sprzętu militarnego.
Dlatego jeszcze raz piszę Islam jako religia powinna być religią zakazaną, a jej wyznawcy powinni mieć zakaz wjazdu/wejścia do krajów o innej orientacji religijnej.
  • 0

#6274 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 08 2009 - 18:11

Skończcie ten durny temat i nie piszcie takich wypracowań Dołączona grafika! :banana:
  • 0

#6275 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 14 08 2009 - 18:14

Piszcie sobie o czym chcecie tylko nie o tym że mają dla dziewczyn oddzielne szkoły robić ^_^
Bo mnie do zawału doprowadzicie :banana:
  • 0

#6276 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 14 08 2009 - 18:36

Brutus ja nie bronię islamistów Australia przygarnęła tych z terenów zniszczonych przez tsunami, a oni się zaczęli czepiać, że porozbierane kobiety leżą na plaży (wybacz macsch15). Jeśli już zakazujemy religii to zakażmy wszystkich, bo wszystkie są splamione. Najlepiej niech wszyscy zostaną ateistami albo stworzą pokojową religię.
  • 0

#6277 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 08 2009 - 18:40

Jeśli już zakazujemy religii to zakażmy wszystkich, bo wszystkie są splamione.


zgadzam się z tym.

Osobiście jestem ateistą i każdą wiarę uważam za śmieszną , to wszystko to jakieś wielkie nieporozumienie , pic na wode , fotomontaż :banana: ( nie obrażając nikogo )
  • 0

#6278 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 08 2009 - 18:52

Wiara czyni sens życia, ateista to nikt nigdy do końca nim nie jest, w czasie ostatnich minut sekund życia człowiek umiera z słowem Boga na ustach. Nawet tacy ateiści jak zatwardziali Komuniści. Faktycznie oni wierzą w boga ale nie w odłamy religijne islam, chrześcijaństwo, buddyzm, hinduizm.
Dlatego jak słyszę "ateista" to przyjmuję to z uśmiechem, bo wiem że przychodzi taki czas kiedy idziemy do miejsc świętych (kościół, meczet, itp), i zaczynamy się modlić.
A temat jak każdy, przynajmniej oddala nas od tematów komputerów i pozwala spojrzeć szerzej na otaczający nas świat, oraz poznanie wielu poglądów.
Przynajmniej pogaduchy ruszyły.
  • 0

#6279 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 08 2009 - 19:41

Ja nie jestem przeciwny żadnej wierze, nie lubię tylko gdy ktoś mi ją narzuca. Islam rzeczywiście jest dziwną, a nawet dziwaczną religią, ale cóż, ludzie wiedzą jakie wyznanie wybrali. Chrześcijaństwo, religia przez którą zginęło najwięcej ludzi, też nie jest doskonałe. Na pewno złem jest zabijanie dla religii, a to już domena większości...
  • 0

#6280 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 08 2009 - 20:31

Chrześcijaństwo, religia przez którą zginęło najwięcej ludzi, też nie jest doskonałe.
Plusik mylisz się ale nie dziwie się tobie, bo masz dane z strony wiary chrześcijańskiej a le prawda jest taka że najwięcej ludzi zginęło w walkach między islamem i chrześcijaństwem oraz w zatargach wewnętrznych. Tak jak po stronie chrześcijańskiej krążyła Inkwizycja, tak samo w państwach islamskich oczywiście nie we wszystkich krajach islamskich mordowano chrześcijan i na odwrót. Ale były od czasu do czasu rozruchy które doprowadzały do walki między samymi islamistami czy chrześcijanami a potem przy końcu każdych rozruchów kończyło się to na innowiercach. Dlatego nie możemy powiedzieć że chrześcijaństwo spowodowało narodziny niewolnictwa. To w Arabowie najeżdżając plemiona afrykańskie, łapały ludzi i prowadziły handel ludźmi. I to wczasach w których w europie czegoś takiego nie było bo się skończyło w momencie przyjęcia wiary chrześcijańskiej przez kraje/plemiona zamieszkujące Europę.
To islam pozwolił na sprzedaż ludzi z plemion afrykańskich jako niewolników do obu ameryk oraz na traktowanie krajowców w afryce jako niewolników i spowodowało że każdy kraj chrześcijański zdobywając kolonie w afryce zniżał tamtejszych krajowców do roli niewolnika. Bo brał przykład z krajów islamskich, do tej pory w wiele plemion arabskich żyjących na pustyni uważa niewolnictwo i handel ludźmi za coś normalnego.
Wróg nie jest ten najgorszy co mieszka po za granicami kraju, ale ten co mieszka w twoim kraju obok ciebie i pod pozorem obrony praw człowieka sprzedaje swój naród, kraj tylko za to że będzie na ustach wielu ludzi i będzie z pozoru sławny.
Inaczej to są ci co przed nazwą swej orientacji mają słowo "pro" rosyjscy, niemieccy, itp. czyli ludzie którzy prą do ugody bez względu na konsekwencje dla kraju i całego narodu, i głoszą internacjonalistyczne hasła, o jedności narodów Europy czy świata, nie zabezpieczając kraje do zachowania własnej kultury i innych wartości narodowościowych mówiąc że walka o przynależność narodowościową jest walką zbędną, wyznawaną tylko przez rasistów.
Tu polecam czasopismo "Polonia Christiana", a zwłaszcza artykuły zamieszczone w nr4 z 2008r.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych