Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogaduchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9827 odpowiedzi w tym temacie

#8601 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 05 08 2010 - 13:19

A kogo to obchodzi? Mnie to zwisa dynda i powiewa.

  • 0

#8602 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 05 08 2010 - 13:25

^ brawo.
Dlaczego jeszcze nie wyjechałeś na wyspy? Skoro Ci to zwisa i powiewa...

  • 0

#8603 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 05 08 2010 - 13:36

A kogo to obchodzi? Mnie to zwisa dynda i powiewa.

jackass pisze normalnie:to ty piszesz byle jak i bez sensu.

Użytkownik Jochnka edytował ten post 05 08 2010 - 13:37

  • 0

#8604 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 05 08 2010 - 13:44

Bo nie znam nikogo kto by mi tam załatwił pracę. Jochnka sama byś się nauczyła pisać :D
  • 0

#8605 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 05 08 2010 - 14:21

Już sie nauczyłam, tyle, że się jeszcze tak nie udzielam.
  • 0

#8606 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 05 08 2010 - 14:59

"jeszcze" :D
  • 0

#8607 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 05 08 2010 - 15:37

Jochnka twoje posty czasami wołają o pomste do nieba...
  • 0

#8608 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 08 2010 - 15:55

Są trzy kategorie ludzi , Za , Przeciw , Obojętni , zło wykorzystuje w zależności Za lub Przeciw licząc że tych Obojętnych będzie więcej od Przeciwnych złu. Na podstawie analizy ankiety otrzymujemy odpowiedź na nasze wątpliwości i pytania, chociaż nie zawsze muszą odzwierciedlać rzeczywistość. Żeby być dobrym politykiem nie wystarczy mieć prezencję i potwierdzenie-dyplomu o skończonych fakultetach, ale być dobrym psychologiem i umieć za pomocą psychologi wpływać na ludzi a zwłaszcza umieć przekazywać werbalnie i nie werbalnie to co chcemy by słuchający usłyszał zrozumiał i pozbył się wątpliwości.
Wy tu wszyscy wraz zemną właśnie reprezentujecie taki przekrój ludzi te trzy kategorie, to dobrze bo nie zawsze ma się rację, choć możemy być do niej przekonani. Tylko że musimy sobie uzmysłowić że ludzki umysł jest jednak umysłem ułomnym. Przykład szybko zapominamy o naszych błędach ale chętnie pamiętamy innych lecz to i tak nie pomaga nam w tym abyśmy wyciągnęli lekcji dla siebie.
I jeszcze jedno chętnie zaprzeczamy innym (mniemając że ja i inni mają rację ) bez sprawdzenia tego co kto nam przekazuje bo po pierwsze jest nam tak wygodnie nie musimy się wysilać na poznanie tematu, po drugie lubimy dokopać innym a po trzecie to zawsze myślimy że to my jesteśmy najmądrzejsi.
A przecież wystarczy włączyć logikę i dość do prawdy (weźcie grę symulacyjną lotniczą ) i nawet tu zobaczycie prawdę, tylko jak wcześniej zaznaczyłem lenistwo, obojętność, wygoda, i tchórzostwo powoduje że większość nie chce prawdy bojąc się jej. Dlaczego co Rosja napadnie na Polskę i co boicie się wojny, śmierci, i tak śmierć każdemu jest pisana i wojna to samo co pokój ile ludzi ginie dziennie w Polsce z różnych przyczyn biorąc pod uwagę samobójstwa, starość, choroby, wypadki z winy i nie winy samego człowieka. Zliczając to dziennie ginie u nas więcej niż w takim Izraelu czy Iraku.
Po drugie otwartość, szybciej doprowadza do porozumienia, niż ukrywanie czegoś czego się nie powinno.
Jednym słowem jestem za ujawnieniem prawdy o pozostali co inaczej myślą są pożywką dla istniejącego zła.
  • 0

#8609 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 05 08 2010 - 16:12

Brutus...czy Ty zawsze musisz pisać wypracowania na każdy temat? :D
  • 0

#8610 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 05 08 2010 - 17:18

Są trzy kategorie ludzi , Za , Przeciw , Obojętni , zło wykorzystuje w zależności Za lub Przeciw licząc że tych Obojętnych będzie więcej od Przeciwnych złu. Na podstawie analizy ankiety otrzymujemy odpowiedź na nasze wątpliwości i pytania, chociaż nie zawsze muszą odzwierciedlać rzeczywistość. Żeby być dobrym politykiem nie wystarczy mieć prezencję i potwierdzenie-dyplomu o skończonych fakultetach, ale być dobrym psychologiem i umieć za pomocą psychologi wpływać na ludzi a zwłaszcza umieć przekazywać werbalnie i nie werbalnie to co chcemy by słuchający usłyszał zrozumiał i pozbył się wątpliwości.
Wy tu wszyscy wraz zemną właśnie reprezentujecie taki przekrój ludzi te trzy kategorie, to dobrze bo nie zawsze ma się rację, choć możemy być do niej przekonani. Tylko że musimy sobie uzmysłowić że ludzki umysł jest jednak umysłem ułomnym. Przykład szybko zapominamy o naszych błędach ale chętnie pamiętamy innych lecz to i tak nie pomaga nam w tym abyśmy wyciągnęli lekcji dla siebie.
I jeszcze jedno chętnie zaprzeczamy innym (mniemając że ja i inni mają rację ) bez sprawdzenia tego co kto nam przekazuje bo po pierwsze jest nam tak wygodnie nie musimy się wysilać na poznanie tematu, po drugie lubimy dokopać innym a po trzecie to zawsze myślimy że to my jesteśmy najmądrzejsi.
A przecież wystarczy włączyć logikę i dość do prawdy (weźcie grę symulacyjną lotniczą ) i nawet tu zobaczycie prawdę, tylko jak wcześniej zaznaczyłem lenistwo, obojętność, wygoda, i tchórzostwo powoduje że większość nie chce prawdy bojąc się jej. Dlaczego co Rosja napadnie na Polskę i co boicie się wojny, śmierci, i tak śmierć każdemu jest pisana i wojna to samo co pokój ile ludzi ginie dziennie w Polsce z różnych przyczyn biorąc pod uwagę samobójstwa, starość, choroby, wypadki z winy i nie winy samego człowieka. Zliczając to dziennie ginie u nas więcej niż w takim Izraelu czy Iraku.
Po drugie otwartość, szybciej doprowadza do porozumienia, niż ukrywanie czegoś czego się nie powinno.
Jednym słowem jestem za ujawnieniem prawdy o pozostali co inaczej myślą są pożywką dla istniejącego zła.


Napisał i przetworzył Bogusław mojrzesz Gas :

Dostrzegłem podobieństwo :D
  • 0

#8611 patryska19

patryska19

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 05 08 2010 - 17:23

ja jestem typu obojetni :)i nie widzie podobieństwa miedzy nimi

  • 0

#8612 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 05 08 2010 - 17:38

Za krótko tu jesteś aby wydawać ten osąd :D.
To był sarkazm , bo o ile brutus bardzo często pisze mądrze to nader często pisze zbyt dużo i niepotrzebnie - jak w zacytowanym przypadku.

Dodatkowo kolejnych myśli nie rozdziela przerwą co też utrudnia czytanie

  • 0

#8613 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 05 08 2010 - 19:50

Jochnka twoje posty czasami wołają o pomste do nieba...

boże kochany, ja piszę sensownie w temacie o samochodach.
  • 0

#8614 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 05 08 2010 - 20:03

Czy ja wiem...
  • 0

#8615 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 05 08 2010 - 20:22

Brutus, ludzi tutaj nie przekonasz, oni nie chcą prawdy, a spokoju za wszelką cenę, nie ma co się męczyć.
  • 0

#8616 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 05 08 2010 - 20:33

A skąd wiesz że jego prawda jest jedyną prawdą ? Każdy ma swój rozum , niech więc myśli za siebie .
Jeśli ktoś ma potrzebę czytania poradników czy to dotyczących życia , czy też podrywania (które od dawna serwuje brutus) jeśli umie szukać znajdzie ciekawsze prace

PS. i wiecie co jest największą obelgą? Jeśli ktoś o niższym poziomie mentalnym powie ci że jesteś inteligentny , wtedy pod przykryciem komplementu przemycona jest obelga , bo ta osoba uważa się (świadomie czy podświadomie) za mądrzejszego od ciebie . Sprawdzone kilka razy.
  • 0

#8617 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 05 08 2010 - 20:55

Nie mówię, że jego prawda jest jedyną prawdą, lecz nienawidzę jeśli ktoś od razu odrzuca jakąś teorię, bo jest "gupia" i niewygodna.

PS. Jesteś inteligentny uni :D
  • 0

#8618 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 05 08 2010 - 21:11

Napisałeś że :oni nie chcą prawdy , a jako , że byłem jednym z tych którzy się do jego słów odnieśli , poczułem że mowa jest o mnie , i głównie o mnie , bo najwięcej napisałem w tej sprawie .

Ty pisząc : oni nie chcą prawdy , piszesz tak jakby brutus pisał jedyną prawdę , tak to zabrzmiało , tymczasem jest to jego pogląd, ma do niego prawo , a ty się możesz zgodzić , myśleć podobnie czy też zanegować.

W jego słowach jak zwykle i jak zazwyczaj jest wiele racji , z tym że jest to przekazane w formie trudnej do przyjęcia(tak jakby ci ktoś dał obiad w formie papki z wszystkich dań łącznie z wmiksowanym deserem i herbatą) i każdy w mózgu musi jego słowa re-kompilować , czyli ponownie przeskładać . Gdyby było to podane w przyjemniejszej formie a nie :

Są trzy kategorie ludzi , Za , Przeciw , Obojętni
Spoiler
z pewnością nie porównał bym tego do tych internetowych teologów .

Jednakowoż było to moim pierwszym skojarzeniem gdy czytałem jego słowa .

wracając do drugiej części twojego posta - sam się przekonasz o czym mówię i jestem tego pewien że sobie wtedy to przypomnisz :D zresztą mam to gdzieś
  • 0

#8619 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 05 08 2010 - 21:21

Faktycznie, przyznaję się do błędu, źle wyraziłem myśli, a chodziło mi o to co napisałem w poście wyżej :D

Co do ostatniej myśli to ją rozumiem, ale nie mogłem się powstrzymać od takiego dżołka :D
  • 0

#8620 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 06 08 2010 - 07:50

Według ciebie Brutus jestem pożywką dla wszelkiego zła.... jakoś mnie to nie dołuje :D. Zawsze miałem gdzieś tych którzy pośrednio lub bezpośrednio odpowiadają za stan państwa a że niz nam nazwiska nikogo który obracał sie tudzież nadal obraca w tych kręgach aby cokolwiek dla naszego kraju na przestrzeni nie tylko przed wyborami zrobił. Dlatego taka postawa.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych